[]

Netten alıp iade ettiğim ürünün ücretine KDV dahil olmaz mı?

Bir ürün iade ettim. 6 parça almıştım, 4'ünü iade ettim. Ücret iade edildi ama ödediğim ücret üzerinden kesilen KDV'nin hiçbir miktarı geri ödenmedi.

Bu bir yasa mıdır, yoksa katakulli mi?


 
kdv dahil üründe kdv de iade edilir.


  • benim de soyleyeceklerim var  (20.04.16 21:12:57) 
aldigin urune kdv dahil ne nkadar odediysen o kadar iade alman lazim.. faturanda ya da siparis ozetinde urunun kdvli fiyati yazar. eksik iade soz konusuysa ara sor. noluyo lan de.

keyfi iade ise kargo ucreti de kesmis olabilibirler ama bunu da yapmiyor olmalari lazim
  • exlibris  (20.04.16 21:29:22) 
Katakulli. Net.


  • babilbaligi  (20.04.16 21:30:19) 
10 liralik 10 urun aldin, kdv dahil.

5 ini iade edersen 50 lira iade edilir. kdvnin iade olmamasi gibi bir durum yok.
  • fakyoras  (20.04.16 21:30:24) 
sanırım indirim kuponu veya promosyondan falan yararlandınız. bu durumda söz konusu indirim 6 adet ürünün fiyatlarına göre oranlanır hangilerini iade ettiyseniz o ürünlerin indirimleri de geri alınır. bu nedenle daha az iade almışsınız gibi olur.


  • mr.goodcat  (20.04.16 22:00:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.