Lync'yi nasıl silebilirim?

selam teknoloji kurtları,

iş için bir kere toplu toplantı için kullandık (merkezdeki yetkili sunum yaptı onun bilgisayarındaki sunumu izledik)

şimdi her sabah bilgisayarı açtığımda eski messenger gibi penceresi çıkıyor ekrana ve x'ten kapattığımda da gitmiyor, aşağıya iniyor. tüm gün de aşağıda duruyor.

ondan nasıl kurtulabilirim?
açılmasın, çıkmasın, görünmesin...

teşekkürler,

program ekle/kaldir dan kaldirsan?

  • kingcyrax  (20.04.16 11:31:31)
açtığında sağ üstte file butonu var. tıkla ona aşağıda exit göreceksin. ona tıklayınca gider.
direk kaldırmak için de programı kaldırmak gerekir.

  • interview with the vampire  (20.04.16 11:35:11)
program ekle/kaldır'da Lync olarak görünmüyor ki :)
veya başka bir isimle görünüyorsa da neyi silmem gerektiğini bilmiyorum :)

bize mail ile link gönderilmişti, o linke tıklayıp katıldık toplantıya..
  • holy diver  (20.04.16 11:35:33)
Windows 8 ve yukarısı için görev yöneticisinde Startup/Başlangıç sekmesi altında bilgisayar açıldığında çalıştırılacak programların listesi var, oradan Lync'i seçip sağ tık Disable dersen olur.

İlla sileceğim dersen de Denetim Masasında program ekle kaldır aracılığıyla yapacaksın.
  • chicha  (20.04.16 11:35:39)
bende microsoft lync 2010 olarak geçiyor adı

  • interview with the vampire  (20.04.16 11:36:47)
öncelikle cevaplarınız için teşekkürler ;)

**

@interview with the vampire, tam da dediğin gibi oldu, çıkış'tan kapattım ve ekrandan kayboldu.

şu durumda yarın sabah açtığımda ekranımda çıkmayacak mı? çıkmaması için program ekle/kaldır'dan silmek gerekiyor dersen, orada görünmüyor? en azından Lync olarak görünmüyor..
  • holy diver  (20.04.16 11:38:57)
@chicha,

harika!
dediğini yaptım ve oldu!

teşekkürler! ;)
  • holy diver  (20.04.16 11:40:25)
o konuda @chicha arkadaşın dediği gibi yapmalısın.
benimki geçici çözüm olur.
ismi de microsoft lync olarak geçiyodur.
  • interview with the vampire  (20.04.16 11:41:30)
ismi lync olarak geçmiyorsa eski versiyonlarda microsoft communicator, yeni versiyonlarda ise skype for business olarak geçiyor. bir de bunları kontrol et derim.

  • antipodes  (20.04.16 14:04:36)