Sim kıyafetlerden nasıl çıkar?

Merhaba, pırıltıları olan bir kimono almıştım, yıkama talimatlarına da uyduğum halde çamaşır makinesindeki tüm giysilere sim bulaştırmış (ki üzerime denediğimde sim bulaştırmamıştı, bu yüzden şaşırdım zaten)... Astık çamaşırları tabi kurusunlar diye ama kotlardan donlara kadar her şey sim olmuş... Çok komik görünüyor... :(

O kimonoyu elbette dışarıda bırakarak aynı posta çamaşırı bir daha yıkarsam sim geçer mi?

Buna benzer tecrübesi olanlar paylaşabilirlerse sevinirim.

Teşekkür ederim. Tikler yarına kalır. İyi uykular! :)

geçmez, artık pırıltılı ve ışıltılı bir hayatınız olacak. donlar konusunda çok zorlamayın bence, fantastik olabilir.

  • mrvengeance  (20.04.16 00:45:11)
İlla ki geçer bir şekilde bence. Geçmeli. :(

  • whimsical  (20.04.16 00:52:27)
Islakken çıkmaz. Kuruyken iyice silkelemek lazım. Tüy toplama ruloları da işe yarayabilir.

  • pike  (20.04.16 00:56:11)
Tüy toplama rulosu +1

  • jazzabel  (20.04.16 01:07:16)
kurutma makinasına at, filtresi toplar, bu arada kimono simli pantolon falan, iyiymiş yeaa.

  • killerbee  (20.04.16 01:16:10)
Acaba bant ise yarar mi? Kedi tuyu temizler gibi

  • allah yazdiysa bozsun  (20.04.16 01:38:59)
kurutma mak. +1

  • yue  (20.04.16 08:33:43)
Kurutma mak. yok, tüy toplayıcı rulo bantı denerim. :) Çıkmazsa yazarım yeni öneriler için.

  • whimsical  (20.04.16 08:45:50)
@douche Onu ben de buldum/gördüm de, saç spreyi giysilere simden çok daha fazla ve kalıcı zarar verebilir bence, saç spreyinde alkol filan var çünkü, güvenemedim o bilgiye. Tenk yu. :)

  • whimsical  (20.04.16 09:15:03)
once kurusunlar iyice. sonra giyecegin zaman sadece o kiyafeti bantla temizlersin. tek seferde zor olur. tekrar makineye atarsan azalir ama tamami gene gecmez. ayrica ducttape rulodan da normal banttan da iyi temizliyor. her eve lazim.

  • jimicik  (20.04.16 09:51:25)
Makinenin içine de bulaşmış zaten:(

  • whimsical  (20.04.16 16:07:35)
yıkayın ve tam kurumadan sonra silkeleyin tek tek

scontent.cdninstagram.com
  • mrtkbl  (20.04.16 16:11:07)