Yurtdışında alafranga olayı, musluk

Çok anı duydum musluk yok diye şişeyle giren filan. niye bizde var, ya da belirli ülkelerde mi yok o musluk?

musluk yoksa bide ya da bidet denen şey de olabiliyor sanırım. bizdeki klozet ise klozet ve bidenin akıllıca bir bileşimi. kim akıl ettiyse aferin ona.

  • sutlu nescafe  (19.04.16 23:47:39)
Gittigim 12 ulkenin hicbirinde yoktu:)

  • stavro  (19.04.16 23:48:00)
merhaba. tapelerde tayyipimin kafasını kurcalayan bi konuydu. "bide nedir?" bizim nadir işin pratiğini bulduğumuz olaylardan biri herhalde. kıbrıs havalimanı ercanda yoktu benim bildiğim. duj alıyorlar diğer kültürler. tamam övünelim fransızlar şemsiye, parfüm falan diye ama doğulu askerlerin çoğunlukta olduğu karakollarda giderlerde taş gören bi ben degilimdir.

www.google.com.tr
  • libertine  (19.04.16 23:48:29 ~ 23:50:52)
ülkesine göre değişiyor evet. asya dakiler daha pis. europa yine iyidir. şişe ile giren denk gelmedim.

  • benaslindayohum  (19.04.16 23:48:34)
Bizde taharet muslugu da var tuvalet kagidi da var pecete de var sprey de var rolon da var parfum de var kolonya da var yine insanlar pis pis sokakta geziyor!

  • Traveller  (20.04.16 00:05:41)
cok yaygin olmamakla birlikte avrupa'da da yeni yeni kendini kabul ettiriyor. tabii daha ziyade lüks sinifina giriyor. kurutuculu olanlari falan var hatta.

orijinaline sadik kalip biraz allayip pullamislar lakin yemeyiz

www.youtube.com
  • ben de  (20.04.16 00:08:35)
yok kardesim yok..islak mendil fln takiliosn.

  • uctumdageldim  (20.04.16 00:13:50)
bi şişe suyla gireni gördüm. sadece italya'da bide vardı onun da kullanımı nasıl, el etmeden dübürü nasıl temizleriz çözemedim. evdekilerin hepsi dübüre ayarlı.

he romanya'da bi mekanın tuvaletinde şundan vardı. www.youtube.com

bu da iğrenç. askjdhasd

lanet olsun çıkamıyorum videolardan.
japon tuvaleti bu da www.youtube.com
güzel gibi duruyo aslında.

bu da çin, alaturka tuvalet varmış.

www.youtube.com
  • stereoseyfi  (20.04.16 00:17:32 ~ 00:41:40)
japonya'da oldukca yaygin diye biliyorum, gidip gormedim. fransa'da ve italya'da bidet oldukca kullaniliyor sanirim.

  • jedilance  (20.04.16 00:22:32)
bosnada bile bide var lan. taharet musluğu yok. japonya'da da makina var. götünü bal dök yala yapıyor :D

  • ayiadam  (20.04.16 00:30:04)
hand shower denen seyi yayginlastirmis olabilirim isvicre'de. bizde gorenler yaptiriyor.
yoksa da islak tuvalet mendili yaygin.
misir'da da hand shower adet diye biliyorum.
  • bir varmis bir yokmus  (20.04.16 00:49:38)
valla avrupada gittiğim hiçbir yerde yoktu o musluk. bide ile de karşılaşmadım ben pek. yumuşak ıslak mendiller de hiç fena değil yalnız, baya iş görüyor :)

  • king lizard  (20.04.16 00:59:06)
Trkiyede avm lerde vs kullanıyor musunuz ki o musluğu? BEnim gittiğim hiçbir halka açık yerdkei musluk düzgün tutturamıyoırdu.

Bir de neden yıkamaya taktınız bu kadar yok insanlar pis flan :D kıçı pis olsa ne olacak.
  • Cursed Chico  (20.04.16 01:29:51)
Ben kullaniyorum avm'lerde o muslugu. Yanimda her zaman islak mendil bulunuyor zaten en kotu.

  • stavro  (20.04.16 12:34:22)