et yemeği

selam

yaklaşık 20 kişi için hazırlanacak sunumu kolay ve bereketli etli bir yemek tarifiniz var mı?

teşekkürler.

Etli bezelye yemeği

  • teknikekip  (19.04.16 14:22:05)
Tepsi kebabı

  • cakabo  (19.04.16 14:22:38)
tavuklu keşkek

  • güneyli çocuk  (19.04.16 14:29:51)
et sote kesinlikle
biberi dmatesi baharatı oh mis

  • mrtkbl  (19.04.16 14:30:17)
tepsi kebabı +1
porsiyon ayarlama ve sunum kolaylığı açısından kağıt kebabı daha iyi olur bence.

  • manuel mandalina  (19.04.16 14:49:34)
orman kebabı, (kağıtta olursa herkesin porsiyonu belli olur) islim köfte, dalyan köfte ya da hasanpaşa köfte.

  • kakao  (19.04.16 14:52:31)
bir tek et olmasını istemiyorsanız hünkar beyendi - alinazik filan da olur.

  • fakyoras  (19.04.16 14:55:43)
Domates, biber, soğan ve mantarla et sote

  • captainimsi  (19.04.16 14:58:56)
kağıt kebabı +1

  • yue  (19.04.16 15:33:42)
Hunkar begendi

  • kuehles blondes  (19.04.16 15:51:21)
abi ali nazik, hünkar beğendi falan zor yemekler. 20 kişiye garnitürüyle, salatasıyla adamın iflahını keser (yorgunluk ve uğraştırıcılık bakımından).

bütçe nedir bilmiyorum ama, ben olsam 20 kişiye et yedireceksem gider kasaptan veya celepten bir bütün kuzu alır, kasaba da uygun boyutlarda parçalattıktan sonra birkaç tepsiye dizer mahallenin pide fırınında pişirttirirdim. hem kolay, hem bereketli, hem lezzetli, ama biraz maliyetli.
  • kibritsuyu  (19.04.16 16:08:41 ~ 16:11:25)
kibritsuyu +1
bi de eğer hazırlığı kolay olsun diyorsan güveç yapıp tencereyle satan yerler var onları da araştırabilirsin. illa yemek tarzında olmayacaksa kuşbaşı pide yaptırıp dağıtabilirsin.

  • yue  (19.04.16 16:19:59)
patates, havuç, arpacık soğan, domates, yeşil biber, kırmızı biber, sarımsak ve dana sotelik et ile hem bereketli hem de lezzetli bir et yemeği hazırlamış olursunuz. Özellikle arpacık soğan ve sarımsak lezzetini iki kat arttıracaktır.

  • gossipgirl  (19.04.16 17:32:44)
lenger kebabı

  • uuth  (19.04.16 17:50:43)
biraz uğraştırmalı ama kesinlikle çok lezzetli bir davet yemeği bence.

ilk önce patatesleri ve patlıcanları küp küp doğrayıp fırında az bir yağ ile pişiriyorsunuz. dana ya da kuzu etini de kuşbaşı olarak haşlıyorsunuz düdüklüde. daha sonra tencerenin en altına patatesleri daha sonra patlıcanları koyup en üste de etleri yerleştiriyorsunuz. domatesli/salçalı sos hazırlayıp baharatlayıp üstünde gezdirip ocakta 15 dk kadar pişirdiniz mi dolu dolu bir yemek hazır.
  • muslugubozukhayrat  (19.04.16 18:11:33)