amazon.com'dan tablet tutucu alsam gumruge takilir mi?

Mesela sunun gibi bir urun:
tablet aksesuari olarak geciyor:

www.amazon.com

neden amazon?

urun.n11.com

şu urun hem neredeyse aynı hem daha ucuz hemde ertesi gün elinizde oluyor.

ha genel olarak soruyorsan takılmaz niye takılsın, sadece aksesuar.
  • tolga asp  (19.04.16 13:58:26)
Takılmaz da amazoon bunu göndermiyor. This item does not ship to Turkey. Please check other sellers who may ship internationally.

  • inheritance  (19.04.16 13:59:44)
100$ üstüne çıkmazsanız takılmaz.

  • jack ass  (19.04.16 14:00:11)
75 euro / 84,97 usd (şu an için) bu sınırı geçmediğin sürece takılmaz. kargo ücreti dahil değildir buna. bu arada amazon türkiye'ye göndermiyor o gösterdiğin ürünü. ayrıca eğer satıcı amazon.com ise herhangi bir vergi/gümrük ödemesi gerekiyorsa sipariş verirken amazon o ücreti senden alıyor.

  • japan  (19.04.16 14:06:23)
gumruk sinirini gecerse amazon zaten o gumruk masrafini da ekliyor, fiyat artisinda gorursun customs diye. bu gecmiyor ama tr'ye yollanmiyor.

  • jedilance  (19.04.16 21:10:33)
Ben de bulmusken sorayim, amazonda 100$ hediye cekim var. 100$lik urun takilir mi?
Bir de, burda olmayip orda olan ne alayim amazondan tavsiye var mi

  • azizakin  (19.04.16 21:31:52)
@azizakin o da takılmaz ama import fee eklenir. senin çekin var diye 100 dolarlık ürünü 0 dolarlık gibi hesaplayıp vergiden muaf diye düşünme olmuyo öyle :)

  • yüzyıllık yalnızlık  (19.04.16 22:02:15)
@yüzyıllık yalnızlık, arada para transferi olmayınca belki "taam lan taam hadi geç" derler diye umdum ama yer mi devlet baba diyosun doğru diyosun

  • azizakin  (20.04.16 10:58:53)