terasa gölgelik

kocaman güzel bi terasımız var ama sabah 7den akşam 7ye kadar full güneş alıyor. çiçekler her gün sulasam da yandı kurudu resmen o derece. şimdi bu terasın bir bölümünü gölgeleyecek bişeyler düşündüm ama inşaatsız montajsız olması lazım. büyük şemsiyeler var ama onlar sadece küçük bir alanı örter, terasın yarısını gölgelesin istiyorum. var mı ki bunun bir yöntemi?

ben de kendi bahçeme böyle bişi düşünüyorum size de olur belki.

stor perde gibi bir mekanizma yapılabilir. şöyle ki

------------------------------------------------ (bu kısım perdenin sarılacağı kısım)

bu da perde ve perdenin ucunda iki içi boş boru tahta vs olacak.

www.yapidekorasyon360.com

şöyle de şemsiye ayağı iki tane. o borular o ayaklara takılınca kalacak. boruların uzunluğu ana sarmalı kısma denk olunca paralel bir perde olacak. boruları geçmeli alırsanız da güneşin açısına göre inip kalkabilir. bahçe olduğu için ben bunun beton olanını düşünüyorum. ama o perdeyi toplayacak mekanizmayı nasıl yapacağım yada kime yaptıracağım bilgim yok şu an.
  • ayiadam  (18.04.16 15:08:27 ~ 15:10:04)
Çözerseniz bana da haber edin lütfen.

  • noisnot  (27.04.16 17:03:31)
İzmir Tente, yılların tecrübesiyle Branda, Tente ve gölge sistemleri sektörünün öncüsü olan İZMİR TENTE farklı çizgisiyle üstün kalite anlayışıyla yurt içi ve yurt dışında hizmet vermektedir. Sunduğu sınırsız sayıda farklı seçenekleri; mekanların büyüklüğüne ve şekline göre projelendirip, kendi bünyesi kapsamında imalatını yapabilmektedir. Motorlu branda otomatik tente branda fiyatları tente firmaları İzmir, İzmir branda firmaları, İzmir branda, İzmir'de branda , branda tente , Klasik tente, sunlibe pencere tentesi, All Seasons Tente, Açılır Kapanır Tavan, Raylı Tente pergola İzmir'de tente firmaları, branda modelleri, tente modelleri, tente fiyatları tente İzmir olarak her ilde iş yapmaktayız İzmir tente olarak İzmir her işini yapmaktayız İzmir'de tente branda branda İzmir tenteciler olarak uzmanız.

tenteizmir.com.tr
  • ophalite  (14.12.18 17:28:16 ~ 18:25:47)
hey gidi be ne hortlamis :) o terasli evden tasinali yillar olmus.

  • in vino veritas  (16.12.18 23:37:05)