parfüm test etmek

yurtdışından dönecek bir arkadaşıma parfüm siparişi vereceğim fakat aklımda birkaç koku var. avm'lerdeki parfümcülerde testerları sıkıp sıkıp kaçınca kendimi suçlu hissediyorum, satış görevlileri alışveriş yapacağım diye peşimden koşturuyor ama o kadar uğraş ve testten sonra hadi kolay gelsin diye çıkınca ayıp oluyor sanki. küçük parfümericilerde de durum aynı.

sizde de durum aynı mı yoksa yemişim ayıbını deyip kafa göz dalıp allah ne verdiyse sıkıp çıkayım mı?

O tester'lar onun için var, görevli de ürünü satıp para kazanmak için o şekilde davranıyor. Yani sistem normal haliyle işliyor vicdan yapacak bir durum yok.

  • angelus  (18.04.16 11:23:07)
test sürüşü yaptığınız her arabayı alıyor musunuz?

  • animalman  (18.04.16 11:25:50)
"Merhaba, ben ismi şu olan parfümün kokusunu merak etmiştim, deneyebilir miyim?" diye gidip direkt görevli hanımla diyaloğa giriyorum. Onlar da tabii buyurun deyip parfümü uzatıyorlar. Ben de teşekkür ediyorum (bazen teşekkürün ardından kokunun tenimde birkaç saat içinde nasıl bir değişime uğrayacağını merak ettiğimi söylüyorum, canım istemezse söylemiyorum) ve dükkandan çıkıyorum. Yani ortada çekinilecek bir durum falan yok. Denediğimiz her şeyi almaya kalksaydık ohooo.

  • köstebek kurabiye  (18.04.16 11:32:52)
Zaten emin ol öyle hadi parfüm deneyim hemen akabinde de alayım, doğru bir parfüm alma şekli değil.
Eğer öyle lalettayn parfüm almıyorsan yani bilinçliysen ne aradığını biliyorsan, hemen almaman lazım. Kokuyu üzerine düzgünce sıkıp -bence- o gün denemen lazım ki sevip sevmediğine karar verebilesin.

  • battal gemalmaz  (18.04.16 11:38:40)