askere tekrar gider misiniz

aynı yer ve aynı ekip olacak.

ben giderim.

intihari tercih ederim. oyle zor askerlik de gecirmedim yanlis anlasilmasin.

  • bohr atom modeli  (18.04.16 00:00:34 ~ 00:00:52)
Eğer askerlik yapılan tarihe de geri döneceksek neden olmasın :)

  • EkimBebesi  (18.04.16 00:01:30)
haci ben sürgün yerinde yaptım:) benim kadar kötü değildir heralde.

  • all girls dream  (18.04.16 00:02:02)
ne kadar eğlenceli geçse bile neden gidelim :) ben gitmem, daha faydalı geçiririm zamanımı.

  • o kadar da degil aga  (18.04.16 00:03:26)
valla disarida kaportacilik yapan carpim tablosunu bile bilmeyen salaklarin komutanin izniyle kogusa bes karis su basmasi hosuna giden varsa problem bende herhalde.

  • bohr atom modeli  (18.04.16 00:12:10)
gitmedim, bankada yaptım.

yine askerlik çıksa, mümkünse yine gitmem.
  • fever  (18.04.16 00:16:43)
Devrecilik olmayacaksa giderim.

  • IncredibleMau  (18.04.16 00:27:33)
devrecilikte napıyorlardıki?

  • all girls dream  (18.04.16 00:28:31)
Yüksek disiplin gerektiren birliklerde devreciliği komutanlar dayatıyor. Komutanlık yapıyolar işte üst devrelerin. Hapçısı otçusu ibnesi canisi alkoliği olduğunu hesap et.. ki vardı bizde. Bunlar üst devren olunca aylarca eziyet çekiyosun

  • IncredibleMau  (18.04.16 00:31:31)
onları alayı bizde de vardı +gaspçisi tecavüzcüsü hırsızı falanda. bize bişi yapamıyorlardı. işte devrecilik yoktu.

  • all girls dream  (18.04.16 00:34:54)
Sıkıntı zaten senin komutanın olmaları. Düşün ki günün en az 7 - 8 saati saygı nöbeti tutarak, tören icra ederek geçiyor. O aralıkta, o 8 saatin içinde oturup 2 saat dinlenebilmek üst devrelerinin elinde. Nöbet dönüşü, tören dönüşü keyfine göre, kusur bulup saatlerce hiç dinlendirmeden ağırlaştırılmış eğitim yaptırabilir. 8 saatlik ağır yorgunluğun üstüne gece çifte gidebilirsin. (9 11 - 3 5 gibi. Çok gittim) ertesi sabah mıntıka temizliğinde börtü böcek toplatabilir sana aynı üst devreler. Akşam mıntıkasında yine aynı şekilde ve saatlerce sürebilir bu. Koğuşta gürültü yapar uyutmaz mesela.

Daha neler neler. Böyle bi ortamda bi daha yapmak ister miydin sen ? :D
  • IncredibleMau  (18.04.16 00:46:10)
insanlar iyiydi de mekan kötüydü şimdi daha da kötü. gitmem

  • mr fusion  (18.04.16 00:48:24)
Hem havacı hem muhabere hem de Bursa'da çok rahat yapmama rağmen gitmem.

  • yine de şahlanıyor  (18.04.16 04:06:58)
acemilikte kücükyalı kenan evren'deydim, sehir icinde olunca ''ehene mehene götten ballı'' modunda gittim, ne demek oldugunu 1 ay sonra bizi toplayıp ırgatlık yapmak icin kışlanın hemen yanındaki subay lojmanlarına götürdüklerinde oranın nizamiye çavuşu sağolsun bize dışarıdan iskender söylediginde iskendere gömülüp icecekleri unutunca anladim.

ustalık erzurum'a düştü, ilk 3 ay firar düşündüm ama terhis olacağım gece ayrılık efkarından sabaha kadar içmiştim. antimilitarist degilim, askeriye görülmesi gereken bir ortam. son 11 ayımın goygoyunu yaşayacağım her yerde tekrar askerlik yapabilirim.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (18.04.16 05:54:39)
bu sefer kaçarım herhalde.

ilk seferinde bilmiyorduk ne kadar berbat olabileceğini, o kadar paraya kıyıp bedelli yapılmaz dedik gittik. şuan hayatta gitmem.

ama yakın bir arkadaşım meslekçi asteğmen olarak hiç nöbet tutmadan ve kamuflaj giymeden yaptı. onu yapçan deseler yaparım :)
  • eindaclub  (18.04.16 10:58:48 ~ 12:41:19)
Evet giderim, yılan yedik biz dağda yılan...

  • arockm  (18.04.16 11:06:08)
ekibi ben kuracaksam giderim, bir kaç uyuz gaspet hıyar vardı onları elemek lazım.

  • selam  (18.04.16 11:09:04)
üstüne bir ev parası verseler giderim yoksa işim olmaz.

  • chavezding  (18.04.16 11:14:23)
S..seler gitmem.

  • Mcfly  (18.04.16 18:19:56)
herkesin askerliği kendine zor tabi... ben de kendiminkine sövmeye geldim, açılın.

abi ben ana mühimmat deposunda askerlik yaptım. başlığı görünce gideni siksinler yazmaya geldim ama sonradan dank etti, benim gittiğim yere gideni zaten sikiyolardı. hani kerane açsam 7 yıldız verirler, reklamda "bu adam böyle sikişi nereden öğrendi" diye sorarlar.

nöbet, koğuşa su basılması, devrecilik/sıracılık, götü yara olsun diye antepten özel getirttiği biberleri yiyen manyaklar falan bizde de standarttı. yalnız bizde mühimmat deposun önünde barut yakan orospu çocuğu vardı, onu yazmazsam olmaz. adam, askerde karşılaşabileceğiniz orospu çocuklarından farklıydı, bölüm sonu canavarı gibiydi. ultima oynamış varsa diye yazıyorum, item olsa +15 orospu çocuğu olurdu kendisi.

neyse, bizim özelliğimiz ağır amele olmamızdı. her yere trenle kamyonla tırla mühimmat gönderiyorduk ve gelenleri karşılayıp depolara diziyorduk, imhalık olanları ise götürüp patlatıyorduk...

hepsini tek tek depolara taşıyıp böyle i.hurimg.com istifleyeceğimiz mühimmatları getiren 3 koca tırı "alkış" emriyle alkışlattılar sonra da tümünü bize taşıttılar ahasgsakksgfkafa yok böyle bir şey ya...

kısa kesiyorum, çok ekstrem bir durum olmazsa beni kimse askere gönderemez. hatta şöyle söyleyeyim, benim kendi seferberlik planım var.
  • azizakin  (18.04.16 18:54:18)