Sonradan çıkan evcil hayvan alerjisi

6 sene önce baya uzun tüylü pofidik bir kedicik aldık eve.
hep ağzını burnunu öperek içime sokarak sevmişimdir ama şu son aylarda alerjik reaksiyon göstermeye başladım. acaba benim kediye spesifik mi diye düşünürken sonra arkadaşlarımın kedilerine ve hatta köpeklerine karşı da aynısı olmaya başladı.
ciltte kızarıklıklar kaşıntılar ve kabarıklar oluşuyor. hapşırıyorum ve nadir olarak gözlerim de kızarıp kabarıyor...

Velhasıl sorum şudur, son 6 aydır falan bu çıktı, Alerjiler böyle sonradan çıkabilir mi? sonradan çıkan alerji geçer mi?

çıkabilir, 25 ten, 30 dan sonra bile aniden çıkabiliyor.

bazı seneler polen oranında artmalardan ötürü reaksyon başlar ve hayat boyu devam edebilir.
  • kurnaz  (17.04.16 19:35:58)
30 sene sonra bile cikabilir, alerji mekanizmasi boyle isliyor. Taninmis ve hali hazirda alerjen olmayan maddeler her an alerji gelisebilir, hicbir zaman risk sifir degildir.

  • neferkitty  (17.04.16 19:49:17)
Cikabilir :/ benim de 4 sene once cikmisti kedi alerjim.
Son 1-2 senedir de polen alerjim var eger cok ucusuyorlarsa.

Gecmis olsun:(
  • kuehles blondes  (17.04.16 19:54:41)
Polen alerjisidir belki? Hayvanlardan olduğu ne belli ?

  • nucleon  (17.04.16 22:35:47)