2 haftalık italya seyahati

öneri ve tavsiyelerinize açığım. 2 hafta planlıyorum. 16 günüm var.

5 gün roma (günübirlik napoli dahil. muhtemelen vezüv+pompeii bir günü alacak, şehri gezemeyeceğim. o yüzden ertesi gün bir daha gidebilirim.)
2 gün venedik
4 gün floransa (günübirlik siena+san gimignano)
1 gün pisa+lucca
1 gün cinque terre
3 gün milan (1 günü cenova)

milana 2 gün çok bence, onun yerine 1 gününü de como gölü tarafına ayırabilirsin. floransaya da 3 gün çok. bologna ve parma'yı aradan çıkarman daha mantıklı olur sanki.

  • in vino veritas  (17.04.16 13:58:54)
milan'ı komple salla yada 1 güne düşür, cenova-portofino-cinque terre' ye ağır diğer zamanı.

  • VickVickyVale  (17.04.16 14:51:48)
1 gun cinque terre icin cok az yetmez

  • oscar  (17.04.16 15:29:19)
cinque terre'de daha uzun kalmak isterdim ama konaklama çok pahalı. milan'ın 1 günü cenova, diğeri de como olacak aslında. yani milan'a sadece dönüş günü akşam 6 uçağına binene kadar vakit var.

cinque terre'de kabaca riomaggiore'den başlayıp yürüyeceğim monterosso'ya kadar. en beğendiğim köye dönüp orada vakit geçireceğim sonra.
  • antikadimag  (17.04.16 16:51:53 ~ 16:57:38)
aa cevabımı yazarken aklımdaydı ama unutmuşum. venedik'te 1 günü (hatta hızlı bir turla yarım gün sayılır) murano ve burano adalarına ayırmanı tavsiye ederim, çok şirin yerler.

  • in vino veritas  (17.04.16 17:22:41)