dünya sinaması

farklı ülkelerin sinemalarını izleyenler hangisini izliyorsunuz?

ingiliz. arjantin sineması da iyidir.

  • the coolest dude  (17.04.16 00:42:53)
Başta Danimarka Norveç İzlanda İngiltere olmak üzere genel olarak Avrupa sineması güzel.

  • angelus  (17.04.16 00:43:22)
ispanyol sineması, iskandinav sineması, hint sineması, arada uzakdoğu sineması, arada da iran sineması. ispanyollar on numara ama.

  • devilred  (17.04.16 00:44:54)
nokta atısı yapalım o zaman. cok eski olmayan ama etkileyici su filmi izle bro diyeceginiz filmler nedir.

  • all girls dream  (17.04.16 00:45:06)
101 reykjavik
Jagten
Kongen av Bastøy
Transcendence
  • angelus  (17.04.16 00:51:33)
ispanyol sineması ilgimi çekiyo

  • basond  (17.04.16 01:02:27)
danimarka, norveç isveç ve güney kore, ispanyol (almodavar, amenabar vb) (ergen filmleri değil örn. kim ki duk)

  • ripolip  (17.04.16 01:07:56)
İspanyol sineması çok ilginç. Bir yandan Türkiye'deki gibi Hollywood'dan aparma senaryolu filmler varken bir yandan, bir yandan da Almodovar gibi özgün yetenekler var. En çok Iciar Bollain'i seviyorum.

Bir ara Danimarka filmlerinden izliyordum ama festivalde "Antidepresan Kuşağı"nda 3 tane Danimarka filmi izlemiştim. İki filmden ağlaya ağlaya, bir filmden de "Hayat ne kadar boş" diye karamsar bir şekilde çıktım. Filmin biri çok feci bir intihar ile başladı zaten. Sonradan şans verip bir iki film daha izledim, bana uygun olmadığına karar verdim.
  • aychovsky  (17.04.16 01:16:32)
Japon sinemasi. Eski filmlerini izliyorum
Ama yeniler degil.

Akira kurosawa
Ozu yasujiro
Masaki kobayashi

Baslica filmlerini izledigim yonetmenler.
  • halitkin  (17.04.16 02:29:57)
İspanyol ve iskandinav

  • tekdir ile uslanmayan kiz  (17.04.16 08:11:16)
italyan ve iran. ben hepsini izliyorum ayırdetmiyorum gerçi.

  • slalom  (17.04.16 12:56:08 ~ 12:56:43)
amerikan seyrediyorum. bazen ingiliz.

  • kurnaz  (19.04.16 00:28:51)
bi türlü uzakdogu sinemasına ısınamadım. onun dısında iran, avrupa genel, latin amerika elimden geldigince takip etmeye calısırım. derya deniz tabi.

son dönemden begendiklerim:

que horas ela volta?
un prophete
ne le dis a personne
victoria
relatos salvajes
le prenom
  • galandar kostumu  (19.04.16 00:34:12)