[]

Tax free sorusu

Selamlar,

EU ulkelerinin bir tanesinden 1 yil gecerli d tipi vizem var. Buraya gelincede oturma izni aldim. Su anda 3 senelik oturma ve calisma iznim var. oturma iznim temporary.

Soru su, bir ay sonra turkiyeye gelecegim tatile. Bu durumda sengenden cikarken tax free alabiliyormuyum? Bir turlu bulamadim duzgun bilgi. Eger alamiyorsam bu durumda Turkiyeden geri gelirken Turkiyeden alabilirmiyim?

Tesekkurler simdiden.

 
Schengen'den cikarken tax free alamazsiniz cunku oturumunuz Schengen bolgesinde.

Ama Turkiye'den cikarken alabilirsiniz. Alabilmek icin tabi alisverislerinizde tax free formlarini doldurtmaniz lazim.
  • crown  (16.04.16 18:13:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.