3000tl civarı oyun laptop

evdeki laptop miladını doldurdu 8 yasına geldi,
2 yıldır oyun oynamaıyorum ve hem oyunlara hemde bilgisayar teknik özelliklerine uzak kaldım.
3000 lira civarı bir makina arıyorum , tercihen 17 inc olsa guzel olur
3-4 link gostertip biraz soru sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

www.ebrarbilgisayar.com

Sabit Disk HDD + 8GB SSHD
Sabit Disk Hızı 5400rpm sabit diski 8gb sshd nedir - 5400 rpm cok mu kotu , diğer ozellikleri iyi gibi geldi

www.ebrarbilgisayar.com
bunun rami DDR4 2133 mHz , işlemcisi i5 ama hard disk 7200rpm ve kasası iyi gibi baya

www.monsternotebook.com.tr

monster lar nasıl , bide sabit diski sadece ssd olup 240gb olanda yaklasık aynı para link bulunca atacam monster 17 inc di, sadece ssd 240 onerir misiniz

www.monsternotebook.com.tr şunu al. 200 lira ekliyorsun 240gb ssd alıyorsun. ssd önemli bu devirde. VEYA bu bilgisayarın özelliklerinde başka SSDSİZ bilgisayarlar arıyorsun. sonra harici ssd alıyorsun. böyle daha ucuza gelir. aynı bileşenli bilgisayarı 2600e falan bulursun heralde.

  • freetakilir  (16.04.16 17:52:22)
kesinlikle ssd olsun
kesinlikle minimum 8 gb ram olsun

monster da iyidir hoştur tavsiye ederim.
  • tescillimarka  (16.04.16 18:27:32)
@freetakilir bunun 17 inc olanına bakmıstım kıyasla deyince 15 inc de olup 17de olamayan ozellikler var . arada 200tl fark var

www.monsternotebook.com.tr

240gb yeterli olur mu
film filan zaten artık netten izliyorum
  • bnmzz  (16.04.16 18:30:34)
onu bunu bilmem. 3 senedir msi kullanıyorum ve bana mısın demiyor. sana tavsiyem gaming serisi herhangi bir msi bilgisayar alman dostum. malzeme kalitesi harika. benimki eski model kaldı gerçi ge60 serisi.

  • discopolice  (16.04.16 18:50:19)
bu benim söylediğimde sadece ssd mi varmış ya? sadece 240gb ssd varsa yetmez abi o. 2 günde dolar. bu olay genelde şöyle olur: 1-2tb hdd kasayla beraber gelir yanına ssd çıkarsın. sistemi ssdye kurar filmi falan hddye atarsın. sadece 240 yetmez yani yanına sabit bişey lazım. external bile kurtarmaz 2 oyun atsan 150gb olur

sen o 17 inçin yanına 1tb hdd çık. çok pahalıya geldi ama çok uzun süre gider o sana. 200 200 diye diye yükselttiriyorlar ırızbılar.
  • freetakilir  (16.04.16 19:09:02 ~ 19:10:03)