İskansız Ev Satın Almak

Piyasanın aşağı yukarı 80.000 lira kadar altında kalan bir ev söz konusu, ama başlıkta da belirttiğim gibi evin iskanı yok. Siz olsanız bu evi alır mıydınız?

Totalde vereceğin para ne kadar 80.000 altı da kaç para?

  • gozu acik sevisen yahudi  (16.04.16 09:52:52)
Evler 340.000 liradan başlıyor, bizim evi 250.000 liraya alma durumumuz var. Ben karşı çıkıyorum ama babam hevesli. Bugün eve bakmaya gidecekler. Bir de sizden fikir alayım dedim.

  • kilisenin imami  (16.04.16 10:02:02)
Ben girmezdim iki gün sonra tapu arsa sahibinin lehine fesih edilebilir ya da tapuyu alamama riski doğabilir. 250.000 TL cash para'dan bahsediyoruz iskan olmadığı için banka kredi de vermez.

Eğer ki yapı daha ortada yoksa müteahhit kesin ortadan tüyer. Sizde tapunuzu alamazsınz.
  • gozu acik sevisen yahudi  (16.04.16 10:06:40)
alınacak risk değil. 80 bin liranın kurnazlıgının peşinde koşarken 250bin tl riske edilmez.

iddaada 1.30 ganyanlı takıma 250bin tl oynamakla aynı şey
  • tchuck  (16.04.16 10:11:06)
almazdım

  • sta  (16.04.16 10:45:05)
iskanı şimdilik mi yok, hiç mi olmayacak?

iskan yoksa elektrik su doğalgaz bağlatılmaz. şantiye elektriği suyuyla da ömür geçmez.
  • victum  (16.04.16 11:20:35)
Bina 4 yıllık, iskanının çıkacağını sanmıyorum ben. Verdiğiniz cevaplar benim için yeterli oldu arkadaşlar.

  • kilisenin imami  (16.04.16 11:22:33)
Ne gerek var ki? 340.000'lik alamayacak durumdaysan farklı yatırımlar düşün. Borsa'ya veya Dolar'a yatır.

İkisinin de riski iskansız ev almaktan çooooooook daha az.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (16.04.16 11:29:25)
almayınız. küçük hesaplar ama faturaları bile yüksek geliyor iskan olmayınca, bu şekilde kiraya da vermeniz çok zor.

  • turk kizi  (16.04.16 12:38:12)
İskan olmadığı için bankaların kredi vermediği doğru değil. Yeni evler genelde iskansız oluyor. Bankalar da bu evlere kredi veriyor. İskanın niye çıkmadığı önemli. Eğer müteahhit mantolama, yangın dolabı vb. tarzı bazı şeyleri eksik yaptığı için veya müteahhitin borçlarından dolayı iskan çıkmıyorsa ilerde başın ağrıyabilir. Bu masrafları karşılayarak borcu kapatmak durumunda kalabilirsiniz. İnşaat projeye aykırı yapıldıysa işin rengi değişir. Bu hiç iskan alınmayacak demektir. İskan olmayınca elektrik ve su faturaları ortaklaşa ödeniyor. Hep böyle olacaksa can sıkıcı olabilir.

  • zombi  (16.04.16 14:30:04 ~ 14:30:33)
Ben garantici bir insanım bu tip konularda. Dünya para veriyorsun ve senin o malın sahibi olduğunun tek yasal garantisi olan tapu kaydında orası ev olarak görünmüyor. Kaldı ki tapuda sahip görünürken bile çeşitli nedenlerle bu kayıt iptal ettirilebiliyor dava vs. ile. Bundan daha büyük bir risk olabilir mi? Uzak durun derim.

  • ornitorenk  (16.04.16 23:27:12)