kitapları bilgisayar ortamına aktarma işlemi

nin kısayolu var mı yoksa oturup klavyeyle yazıyorlar mı bu işi yapanlar?

scanner + ocr

  • sutlu nescafe  (15.04.16 20:44:39)
kitabı nası tarayıcıya sokucak abi? sürekli sayfa mı çeviricek koca kütük gibi bişey?

edit: fotoğraf makinesi falanda oluyormuş ama daha kolay bi yolu vardır heralde..
  • freetakilir  (15.04.16 20:45:43 ~ 20:47:05)
profesyonel olarak sayfayı kendi çeviren makineler vardı galiba.
www.youtube.com varmış.
www.youtube.com
  • sutlu nescafe  (15.04.16 20:50:11 ~ 20:51:50)
bu çok profesyonelmiş. olmaz bu.

  • freetakilir  (15.04.16 20:54:07)
Note4'te var, fotoğrafı çekiyorsun o text'e döküyor direk.

  • pomknos  (15.04.16 20:55:28)
tamam dökme işlemi artık sorun değil o kolaymış. çekme işlemi sorun

  • freetakilir  (15.04.16 20:56:24)
Bence sen ne istediğini bilmiyosun. Elimde kitap var direk aktarsın diyorsun ama sayfa çevirmem diyorsun E abi makinayı atmış o olmaz çok profesyonel diyorsun. Sen ne istiyorsun?

  • Mcfly  (15.04.16 21:05:11)
abi bilmiyorum işte daha başka şeyler var mı onları soruyorum tabii ki bilmiyorum ne istediğimi bilsem niye sorayım :D ben uygun olanı tarif etmeye çalışıyorum :D elimdeki kitabı worde dökmek istiyorum. sayfa çevirmem demiyorum daha kısa sürecek bi yolu vardır diyorum ama bu kadar robotik şeyler profesyonel şeyler olmasın diyorum. altı üstü 3-5 kitap aktaracağım. elle çevirsem 5 gün sürer.

  • freetakilir  (15.04.16 21:22:11)
Sen bence bi sabi bul bu işi manuel yapacak cebine harçlık koy.

  • Mcfly  (15.04.16 21:37:19)
kitapları ozalitçiye götür uygun fiyata onlar aktarır.
sabı bul 3-5 kuruşa telefonla fotoğraf çeke çeke yaptır +1

  • kuzey li  (15.04.16 21:41:40)
sırtından kitabı giyotine koyuyorsun. Böylece elinde sayfa sayfa kitap oluyor, sonra bir otomatik besleme sistemi ile hepsini tarayorsun.
Ardından da OCR programına bastın mı oluyor. tabi uzun bir işlem ve bir kitaba mal olacak bu iş.

Bununla beraber, internette düzgün görünen kitapların çoğu sonradan taranmış değildir. baskıdan önce hazırlanmış PDFlerdir.
  • cursor  (15.04.16 21:42:18)
cursor+1
kitabın cildini kestirip sayfa sayfa hızlıca taratırsın. sonra tekrar ciltlettir kitabı.

  • cekilmis gayfe  (15.04.16 22:12:23)