Yüksek Lisans Başvurusunda Gerekli Belgeler

İstanbul Üniversitesi'ne yüksek lisans başvurusu yapacağım. Ön kayıtlar online yapılıyormuş bu tarihten önce dil belgesi için Toefl'a gireceğim, muhtemelen sonucumu öğrenmiş olurum ama belgenin gelmesi sınavdan sonra 4 haftayı bulabiliyormuş. Ön kayıt yapabilmem için sadece Toefl puanımı bilmem yetiyor mu? O dönemde belgeye gerek olacak mı? Kesin kayıtta mı belge isteniyor? Daha önce benzer bir durum yaşayan ya da konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Okul telefonları açmıyor, açanlar da çok bilgili değil kafam karışmış durumda.

yapabiliyorsan, sosyal bilimler enstitüsüne git ve aklındakileri sor, bu okulda ancak böyle cevaplara ulaşabiliyorsun.

  • darkcherry  (15.04.16 19:54:43)
Evet yeterli, online kayitta sadece puani soruyor. Kesin kayitta belge elene kadar ciktisini falan da kabul ederler muhtemelen.

  • evrim halkasi  (15.04.16 20:04:08)
istanbul universitesi nin kendi sinavi yok mu? toefldan kat kat daha kolaydir cebinde de 580tl kalir yani.

  • erobur  (15.04.16 21:03:13)
@erobur sorma bu dönem kaldırmışlar kendi sınavlarını. PTE Academic ile anlaşma yapmışlar, millet o sınava girsin 500 TL versin diye kaldırdılar herhalde mecbur onlardan birine gireceğim ben de

  • gossipgirl  (15.04.16 21:29:18)