Kosgeb'in hibesinden yararlanan var mıdır?Aklımda deli sorular...

Merhaba kosgeb'in girişimcilik destek programından yararlanan var mı? Varsa prosedür nasıl işliyor? Faydaları ve zararları neler? En önemlisi de işi kurarken hibeleri önden mi veriyor yoksa daha sonra faturalarla birlikte geri ödeme için kosgebe mi başvuruluyor? Bilgisi olan var mı?

Çok teşekkür ederim @want2die.

  • gafgaliba  (15.04.16 13:19:07)
danışmanlık yapıyorum.
want2die arkadaşa ek olarak şunu söyleyeyim. kurumun en çok önem verdiği şey sürdürülebilirlik.
mali tabloları gelir gider kalemlerini iyi hesaplayıp sunman gerekir. ve istediği formatın dışına kolay kolay çıkamıyorsun.
  • mrtkbl  (15.04.16 14:39:07)
ben de tıkladım @want2die.

peki teknogirişim olacak mı tekrar? bir bilgin var mı?
  • maxc  (15.04.16 14:41:11)
aradığın cevaplar burada güzelce anlatılmış: www.donanimhaber.com

  • halitkin  (15.04.16 15:12:04)
kosgeb in yeni girişimci kursları 1 hafta değil 5 hafta sürüyor ben gittim . sertifikayı birkaç ay sonra veriyorlar .

  • devilone  (15.04.16 15:15:21)
@want2die işin içinde alkol geçmicek demişsin ama şu listede bira imalatı yazıyor. bira imalathanesi açmaya kalksak alabiliyoruz sanırım?
www.kosgeb.gov.tr

  • sta  (15.04.16 17:09:58)
bilen arkadaşlar çok güzel anlatmış yalnız ben de böyle bir yerde çalışmış biri olarak ekleyeyim 2-3 sene önce ödemeler gecikmeliydi bayağı

  • cy7  (16.04.16 01:36:47 ~ 01:37:07)
daha bugun konuyla ilgili bi seminere katıldım, il kosgeb muduru girişimci hibesileri için bütçe ilk kez bu yıl 3 katına cıkarıldı dedi. yani ödemede sıkıntı olmaz sanırım artık, olmasın yani.

öte yandan egitimini guzel biyerde alırsan faydalı olur, istanbul asırı yogunmus diye duydum 2016 kontenjanları kapanmıs dediler ama ne kadar dogru bilmiyorum. çevre il/ilçeler arastırılabilir.
  • galandar kostumu  (16.04.16 01:50:16)