laptop toplama

şu parçalara en yakın modele bakabilir misiniz? benim donanımla aram iyidir fakat masaüstünde iyi. laptoplarda bi parçayı çok iyi bi parçayı çok kötü yapmışlar. bulamıyorum tam istediğimi

en az i7
en az gtx 820m
16gb ram
128gb ssd

2 bin 3 bin tl arasında model önerisi yapar mısınız?

edit: 2. soru bu adamlar niye laptoplara 8gb ssd koymuş?

edit2: harici ssd yapabiliyorsak daha iyi olur. oluyor mu öyle bi durum laptoplarda?

  • freetakilir  (15.04.16 01:45:55)
Dell in sistemi custom uretmesiydi ama trde o isi yapiyolar mi bilmiyorum. Dell e bakin derim bi.

  • kuehles blondes  (15.04.16 01:55:36)
bedavaya dünyaları istemişsin :) 2-3 bine -bu özelliklerde- masaüstü bile toplayamazsın.

  • ercumentcozer  (15.04.16 02:27:58)
donanımla aran cidden kötüymüş...

1-ssd ve rami sonradan yükseltebileceğin modeller seçebilirsin, tek slot 8gb ram bulunan çift slotlu bir model alır yükseltirsin istediğin gibi... ssd de hdd yerine ya da dvdrw yerine takılabilir ya da msata slotlu bir model alırsın ssd takarsın hdd ya da dvdrw sökmene gerek kalmadan. yine, kendi üstünde ssd ile gelmesine gerek yok...
gtx 820m varlığı ile yokluğu pek farketmeyecek kadar berbat bir gpudur, oyun oynamayı düşünme bile sakın onunla. intelin dahili gpusu ile aşağı yukarı aynı olacak...

i7 her şartta i5den yüksek performanslı değildir... i5 mq-hq serileri i7 u serilerinden iyi performanslıdır mesela..

senin çok kötü yapmışlar dediğin bir laptopta belki iyi sandığın i7den daha iyi bir i5 işlemci vardır? ya da adamlar kendileri dandirik bir ssd koymamıştır ama msata slotu vardır sen istediğinde eklersin? bunlara bakmadan seçim yapacaksan zaten kötü bir şey alacaksın...
  • ucan spagetticanavari  (15.04.16 02:32:57)
Harici ssd senin için en iyi seçenek olucaktır. İçerideki hard disk yuvasına yerleştirilmesi performans açısından tavsiye edilen ama sen harici olarak da kullanabilirsin istersen tabii. Hazırda bulunan işletim sistemi ve diğer tüm dosyaları ssdye kopyalayabilirsin lisans vs. kaybı olmadan.
Uygun bir şey al, bağla ssdyi.

  • naberabi  (15.04.16 02:35:23)
@ercumentcozer aslında ssdyi harici yaptık mı verdiğim fiyat aralığında yukarıda yazdığım sistemin daha iyisi bile toplanıyor.

@ucan spagetticanavari laptop ekran kartları hakkında hiç bir bilgim yok :D gt820m benim 3 yıllık gtx750tiyi 3e katlıyormuş. sağol uyandırdın. ben direk rakama bakıp bu daha iyidir demiştim.

işlemci konusunda da haklısın fakat i7nin son nesillerinden seçileceği için i5ten her türlü iyidir. hem de ileriye dönük olur. bunlar arasında teknoloji farkı da oluyor çünkü.

harici ssd en mantıklısı gözüküyor. yazanlara teşekkürler.
  • freetakilir  (15.04.16 18:23:50)