3 yilda tornaciligi ogrenip fabrika kuran ev hanimi

Bu nasil mumkun olabiliyor yahu?

www.haberler.com

Yani tornacilik gibi sektorlerde arz/talep neredeyse sifira yakin ki, hicbir vasfi olmayan bir evhanimi, 3 yilda isi ogrenip yuzbinlerce lira kazanip fabrika( ya da atolye) kurabiliyor.

Nasil oluyor hala aklim almiyor, acaba kadin diye buna iltimas gecip, torna sektorundeki musteriler islerini ozellikle bu kadina mi getiriyor? Diger tornacilarin yapamadigi neyi yapabiliyor ki, 3 yilda bu denli buyuyebiliyor bu ev hanimi? yazilim sektorundeki startup larda bile bu denli buyume cok enderdir.

Sektorde olan birileri yanit verirse cok iyi olur.

Tesekkurler.

bu da firmasinin facebook sayfasiymis:

www.facebook.com

haberdeki kilit nokta:

" 2 yıl önce Konya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü anlatan Tuğba Gönül, şöyle devam etti: "Sayın Başbakanımız bana, 'Konya'dan böyle bir kadın çıkması gurur verici' dedi. Bunun üzerine ağladım. Başbakanımız bana 'sakın ağlama, sen daha iyi yerlere geleceksin' dedi. Çok şükür gerçekten de öyle oldu. Ailemi kimseye muhtaç etmek istemiyordum. Çok şükür Allah yardım etti ve 100 metrekarelik bir alanda başladığım işe şu anda 670 metrekarede yedek parça imalatı yaparak devam ediyorum. "
  • mit dir stehen die sekunden  (14.04.16 13:47:52 ~ 13:48:15)
Metal işleme sektörü çok büyük paraların kazanılabileceği bir sektördür. Büyük firmalardan aldığı siparişler sonucu çok hızlı büyüyen firmalar olabildiği gibi, büyük yatırımlar yapıp ödemelerini alamadığı için hızla batan firmalar çoktur.
Haberdekinden çok çok daha hızlı büyüyen onlarca firma biliyorum. Özellikle CNC makine yatırımı yapanlar.

  • Sandeman  (14.04.16 13:52:55)
mid dir + 1

davutoğlu iki tanıdığa malzemeleri buradan alacaksınız dedikten sonra bitti o olay.
  • ayiadam  (14.04.16 14:04:46)
mesela bu firmalar bu kadına sipariş vermeyi bıraksın. max 2 ay dayanır firma.

  • dedim dedim de kime dedim  (14.04.16 14:10:33)
türban is the answer

  • burya  (14.04.16 14:19:33)
hikaye...

neyse de, iyi tornacilar cok iyi kazaniyor, onu bilin yani.
  • e haliyle  (14.04.16 21:35:11)