Araç Tamir / Seri No

Selamlar,

Geçen gün bir yedek parça sorusu sormuştum hatırlayanlar olabilir.
Neyse aracı tamir etmesi için bir tanıdık buldum arkadaşım aracılığıyla.. Onun aracını da daha önce halletmiş.. Gittim, düzgün bir adam sohbeti falan, aracı da hakikatten hızlıca hallettiler..
Ama usta gelip "abi ruhsat yanındaysa bi seri no fotoğrafını alayım, yedek parçacıya giderken numaradan direk bakarlar daha rahat buluruz" dedi fotoğrafını çekti.. (Seri no derken motorun mu neyse artık)
Tırsmadım değil ama, ne yapacak lan benim aracın şasi midir nedir seri nosunu zaten?
Böyle yedek parça için bilgi alan ustaya denk geleniniz oldu mu?

araça uygun parça daha kolay bulunuyor. ayrıca yanlış parça gelme olasılığı olmuyor.

  • 1917  (14.04.16 10:22:04)
araç modeli ve tam bilgisi için araç şasi no gerekiyor ki tam uygun parça bulunabilsin artık parçacılar ruhsat ile tam aradığın parçayı veriyor

  • gaspetizm  (14.04.16 10:22:22)
Sayenizde güzel bir "oh" çektim.. Adamın da günahını aldığım için utandım.
Hem arkadaş tavsiyesiyle gittim, hem de çok iyi biri çıkınca bit yeniği aradım mal gibi..
Neyse artık daha rahat giderim..
  • quaker  (14.04.16 10:34:01)
Benim Peugeot'un parçalarına açtıkları Service Box diye bir siteden bakıyorum. Parça numarası, vidasına kadar her şey burada yazıyor. Siteden aracınıza ait parçaları görmek içinde şasi numarası gerekiyor. Korkulacak bir durum yok.

public.servicebox.peugeot.com
  • teknikekip  (14.04.16 11:46:18)