İşe bisikletle gidip gelme-13 km yol

Sizce bisikletle ne kadar sürer? 6 kmsi mahmutbey yolu, dümdüz ve trafiksiz akıp gidiyor yani. Ayrıca şehir içi max 500 tl salcano(tanıdık var indirim alabilirim) bisiklet önerebilir misiniz?

30-45 dakika kadar sürer.

  • nedendir bilinmez  (14.04.16 09:27:16)
yokuşsuz, düz, asfalt yolda rahatça saatte 30-35 km yol yapabilirsiniz.

  • givemesomesubstance  (14.04.16 09:32:37)
ikinci el sehir bisikletlerine bakacaksin. o fiyata whistle, salcano, sedona, kron, bianchi vs. olur.

  • evimin paspasi  (14.04.16 09:33:06)
@evimin paspası 600-700 liralık olabilir hocam 200 lira civarı indirim alabilirim çünkü.

  • six packsiz  (14.04.16 09:44:13)
Geliş kolay ama dönüşte yokuş var biraz. Ama yol açık ve dik yokuş sayılmaz.
1-2 gün nasıl deneyebilirim acaba? bisiklet kiralasam?

  • six packsiz  (14.04.16 09:45:02)
bi 15 gün sıkıntı yaşayabilirsin seleye alışmada sonrasın da sorun yok.
Ben sıfır bisiklet almıştım çaldılar. şimdi 20 yıllık emektarı kullanıyorum gayet memnunum.

İşe gidiş önemli dönerken yavaş yavaş dönersin bence.
  • nedendir bilinmez  (14.04.16 09:56:27)
her gün sefaköy bakırköy arasını 12 km olarak sahilden gidiyorum. normal tempoda ortalama 30 dakika sürüyor. kondisyona bağlı olarak 20 dakikalara da iner ama istanbul trafiğinde süreyi kısaltmayı unutun. trafiğin yoğunluğunu kastetmiyorum ama güvenliğiniz açısından tedbirli olmakta çok yüksek hızlara çıkmamakta fayda var. 13 km'yi 30-40 dakikada almak mis gibidir, yeterlidir.

  • lazpalle  (14.04.16 09:59:52)
30-45 dakika bana çok uygun. dediğim gibi 6 kmsi çok boş yolun pedal bile çevirmeme gerek yok akar gider.
Bir de sıkıntım takım elbise. Yani terlerim, sürerken rahat edemem v.s. diye çekiniyorum.

  • six packsiz  (14.04.16 10:26:24)
takım elbise dev sıkıntı
ofisinizde veya ofisinize yakın bir spor salonu varsa orayla anlaşın duş falan alın gitmeden ofise
takımlarınızı da ofiste giyersiniz
  • superb  (14.04.16 10:37:18)
Seleyi iyi seç yoksa üreme organlarına zarar verebilirsin. 3.bp.blogspot.com

  • ThomasJefferson  (14.04.16 10:50:34)
ben 6 km yi 25-30 dk da gidiyordum ama benim yol tarla yolu asfalt yok. Ben normal kıyafetlerle gidip iş yerinde giyiniyordum. İlk haftalar daha çok terlersin sonra alışırsın ama sırtta bir miktar olur yine 13 km baya mesafe. Bence çalışmadığın birgün deneme yap eksiklerin belli olur.

  • yue  (14.04.16 11:01:21 ~ 11:02:22)
terleme sorun olmuyor. sabahları serin oluyor zaten ince giyinirseniz çok sıkıntı olmaz. Akşam eve dönüşte terliyorsunuz sadece onu da evde duş alarak çözersiniz. Takım elbise ise sıfır sıkıntı hatta ceketi iş yerinde bırakırsanız daha rahat ama ben ceketli de çok sürdüm.

  • nedendir bilinmez  (14.04.16 11:01:45 ~ 11:02:43)
Deneme yapmadan emin olamıyorum, birkaç kere gidip gelsem ikna edeceğim kendimi.
Ayrıca bir arkadaşım bunu övüyor:urun.n11.com
Sizce nasıldır?
  • six packsiz  (14.04.16 11:20:40)
Ghost iyi markadir.

  • evimin paspasi  (14.04.16 11:22:34)
hep asfaltta gidecekseniz amörtisörlü bisiklet almayın. gereksiz hamallık. aynı şekilde dağ bisikleti de öyle. şehir bisikletleri amacınıza daha uygun.

  • lazpalle  (14.04.16 11:30:33)