[]

Android'de ekrankilidi koymanın Cihazı şifrelemeden farkı ne?

Cihazı şifreleme uzun zaman alıyor.
Ekran kilidi koymak ise anında yapılanbilen bir şey.

Cihazı şifreleyince yine ekran kilidi oluyor, ama farkı nedir anlayamadım.

 
Verileri şifrelenmiş oluyor, bir yere bağlayıp Vs. Verilerin çalışmasının önüne geçiyor.


  • kyha  (13.04.16 19:11:12) 
Bir yere bağlamak derken neyi kastediyorsunuz?


  • gijilti  (13.04.16 19:17:41) 
Peki cihazın şifrelenmesinin yavaşlatma vb. bir dezavantajı var mı?

Bir de, cihazı şifrelemenin ekran kilidi ile bir alakası var mı? Mesela ekran kilidi yoktur ama cihaz şifrelenmiş olabilir mi?
  • gijilti  (13.04.16 19:26:17) 
ben nexus 4 ümü şifreledim. günlük kullanımda herhangi bir yavaşlık fark etmiyorum. sadece telefon komple kapalıyken açıldığında ek bir şifre sorduğundan ilk açılması biraz daha uzun sürüyor.


  • inheritance  (14.04.16 09:21:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.