ağzımda garip bir tat var(diş şeysinden anlayan varsa)

bir dişimdeki dolguda bir gariplikler hissediyordum bir haftadır falan bugün durduk yere ağzımda çok garip bir tat oluşmaya başladı böyle nasıl desem hafif uyuşukluk gibi acaba bu dolgulu dişimle alakası olabilir mi?

ekstra soru: dolguda bir sıkıntı varsa kanal tedavisi vs yerine sadece yeni bir dolgu yapılabilir mi bir dişe? şu an erasmustayım çünkü ve burada çok daha masraflı olur en azından 3 ay kadar idare edecek kadar bir dolgu vs. olabilir mi?

Dolgulu dişte ağrı yoksa belki yeni bir dolguyla kurtulabilir ama ağrı başladıysa çürük köke ulaşmış olabilir. Bu durumda kanal tedavisi yapılabiliyor. Eğer çürüme varsa ağız kokusu olabilir. Uyuşukluk belki çürüğün oluşturduğu sızı olabilir.

  • dissendium  (13.04.16 02:38:41)
ağrı yok da çok hafif bir hassasiyet var sadece. bir de dolguda sanki hafif bir kırık var gibi. yani azı dişimde bu dolgu ve eskiden boşluk olmayan bi yerde artık dişle dolgu arasında az bi boşluk hissediyorum dilimle.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.04.16 02:46:02)
Beyaz dolgular hassasiyet yapabiliyormuş. Kırık varsa ilerlemeden tedavi ettirin. Geçmiş olsun.

  • dissendium  (13.04.16 03:01:13)