Hayal etme yeteneğim mi köreldi?

Selamlar,

Son birkaç aydır, aklımda bulunan fikirleri falan zihnimde görsel olarak canlandıramamaya başladım. Mesela bir proje var, diyorum şunu şöyle yapayım, böyle de bişey monte edeyim yanına... Ama hayalini gözümün önüne getiremiyorum arkadaş! Nasıl olur göremiyorum kafamda. Dikkatim mi dağılıyor nedir anlamadım tam görücem, puf diye dağılıyor gidiyor.

Bu anlattığımı anlayabilen oldu mu bilmiyorum ama yaşayan eden var mı bunu benim gibi? Çözümü var mı? Aklınıza bir çözüm falan geliyor mu?

Çok fazla hazır görsele maruz kalınca öyle oluyor galiba. Internet, tv falan gibi. Kitap okuyup, kağıt kalemle yazıp çizdikçe tekrar normale dönüyor. Kaynak: kendim

  • ambrosia  (12.04.16 13:09:09)
Antidepresan tarzı bi şeyler kullandın mı

  • komsu komsunun nickine muhtactir  (12.04.16 13:09:49)
Benim de bazen aklıma çok güzel melodi geliyor,çalayım şunu diyorum, müzik bilgim olmadığı aklıma geliyor. Gitar kursu Almaya başladım bu yüzden. Hayal vardır da yetenek yoktur belkim demek istediğim.

  • hasmetizm 2046  (12.04.16 13:10:47)
Antidepresan çok önceleri kullanmıştım, yıllar yıllar oluyor. Ama bu sorun çok yeni başladı. Dikkat dağınıklığı genel olarak beraberinde sanirsam. Zaten olan bir yeteneğimdi yani, sıkıntı yoktu hiç önceden.

  • loveinaflipbook  (12.04.16 13:14:37)
+kitap ve yazma çizme.

üstüne biraz rutininizi bozun. hayatınızda nelerin rutin olduğunu da yine yazarak tespit edin. sabah kalkıp akşam uyuduğunuz saate kadar yaptığınız şeyleri 1 hafta boyunca yazın. %90'dan fazlası rutin.

yeni şeyler kattıkça sorun çözülecek.
  • dahili meddah  (12.04.16 14:30:57)