Bilgisayarda klasör içindeki dosyaları ayrı ayrı klasörleme-kısayol

iyi günler arkadaşlar

Bir klasör içindeki birden fazla dosyayı tek tek kopyalayıp yeni klasörlere yapıştırmanın yerine kullanabileceğim daha hızlı bir yöntem veya program var mı?

Şimdi yaptığım iş şu; bir klasör içinde yaklaşık 500 tane evrak var ve ben bunların içinden isimden isime seçim yeni açtığım klasörlere tek tek yapıştırıyorum. Bu da haliyle fazla vakit alıyor ve yoruyor. Buna daha kolay nasıl yapabilirim. Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

soruyu dogru mu anladim bilmiyorum ama ctrl tusuna basili tutarak coklu secim yaparak topluca kopyalayabilirsiniz.

  • hopeless  (12.04.16 13:55:43)
Sanırım açıklayıcı yazamamışım. Demek istediğim şu;şimdi bir klasör içinde 50 farklı kişinin ismiyle evrakları var. Ben ctrl/shift ile bir kişinin evraklarının hepsini tutup kesiyor ve yeni klasöre yapıştırıyorum. Tekrar diğerlerinin isimlerinin olduğu klasöre girip bir başka kişi için yeniden aynısını yapıyorum. Bu şekilde 50 farklı kişiyi tek tek ayırıyorum.

Benim istediğim eğer varsa böyle bir şey, böyle her birini tek tek tutup kesip yapıştırmak yerine, bir kere de 50 kişinin ilk evraklarına tıklayıp veya başka bir şekilde farklı klasörlere dağıtmak ve daha kolay bir şekilde ayırmak.
  • yakbenivatankurtulsun  (12.04.16 14:13:30)
Sanırım açıklayıcı yazamamışım. Demek istediğim şu;şimdi bir klasör içinde 50 farklı kişinin ismiyle evrakları var. Ben ctrl/shift ile bir kişinin evraklarının hepsini tutup kesiyor ve yeni klasöre yapıştırıyorum. Tekrar diğerlerinin isimlerinin olduğu klasöre girip bir başka kişi için yeniden aynısını yapıyorum. Bu şekilde 50 farklı kişiyi tek tek ayırıyorum.

Benim istediğim eğer varsa böyle bir şey, böyle her birini tek tek tutup kesip yapıştırmak yerine, bir kere de 50 kişinin ilk evraklarına tıklayıp veya başka bir şekilde farklı klasörlere dağıtmak ve daha kolay bir şekilde ayırmak.
  • yakbenivatankurtulsun  (12.04.16 14:13:35)