Türk kahvesi ne kadar sağlıklı

Gunde 1 fincan kahve icmek gerekir deniliyor ya ne kadar dogru? Internette bakinca bir suru faydasi var ama bir o kadar da zarari var.ben her sabah bir fincan iciyorum kahvaltidan sonra, aliskanlik oldu.zihnim aciliyor keyif de aliyorum ama sagliksiz bir sey yapmisim gibi geliyor.sigara icmisim gibi.bazen ogleden sonra da canim istiyor ama icmiyorum.mideme falan zarar veriyor mudur siz iciyor musunuz her gun?

Günde 1 kahve hiçbir tüketim sınırını aşmaz, rahat ol.

  • arnold schwarzeneger  (12.04.16 12:16:44)
bir fincan türk kahvesi 50-60 mg, yetişkin biri için günlük maksimum kafein miktarı 300-350 mg

kafein konusunda sorun çıkaracağını sanmıyorum, başka zararlarını bilmiyorum
  • freebird5406_2  (12.04.16 12:16:58 ~ 12:17:15)
yanında sigara içmiyosan ziyan etme kahveyi :D ben de içiyorum, bir zararını görmedim şu ana kadar.

  • animalman  (12.04.16 12:17:46)
her gün olmasa da denk gelince içiyorum ben. günde bir fincan içmenin gerekli olup olmadığını bilmiyorum ama sağlıksız değil diye biliyorum.hiçbir şey olmaz midene falan, gömülür yani.

  • naberabi  (12.04.16 12:21:12)
"günde x tane/bardak y yiyin/için" formüllerini toplasan 10 tır malzeme çıkar. bir insan 10 tır şeyi yiyip içemez. onun için sağlıklı olduğunu düşündüğün şeyleri kafana göre ye iç.

  • cedrus deodara  (12.04.16 12:50:15)