üniversiteyi bitirdiğinizde excel biliyor muydunuz

ya da ne zaman öğrendiniz
ya da hiç öğrendiniz mi
nalet olası excel öldürdü bugün beni

daha bitirmedim. 3-4 yıldır falanda biliyorum ama çok iyi denmez orta-iyi falan. ama yapmak istediğim şeyi araştırıp yapabiliyorum ve yapmak istediğim şeylerin %90ını kısayolla yapıyorum. mesela düzenlemem gereken en az 500 verili bi sayfayı kesinlikle tek tek yapmam hep bi kısayol ararım.

  • freetakilir  (12.04.16 02:39:06)
ben işe başladıktan sonra eğitimlere katılarak öğrendim, sonra da kendim kurcalaya kurcalaya epey geliştirdim. ünide sadece 4 işlem yapabiliyordum a1=b1+c1 :D

  • animalman  (12.04.16 07:31:07)
Excel bilmek var bilmek var.Bu sene işyerimizde excel kursu olacak dediler herkese bir excel testi yolladılar.Istenen her şeyi 1-2 dakikalık youtube videolarına bakarak kısa sürede yaptım ve seviyem advanced çıktı.Sana makro öğretelim excel kursuna gelme dediler.

Halbuki elimde internet olmadan aynı testi yapsam seviyem beginner çıkardı.

Şimdi ben excel biliyormuyum bilmiyormuyum ?
  • turkuaz  (12.04.16 08:04:10)
@turkuaz testten önce bilmiyormuşsun, test sayesinde öğrenmişsin işte ne güzel.

  • animalman  (12.04.16 08:10:18)
lisede biliyordum, üniversitede daha iyi öğrendim, askerde boş zamanlarımdan dolayı iyice tavan yaptım.

  • teritori  (12.04.16 08:41:15)
1.sinifta ogretmislerdi yine de kullandikca ogreniliyor

  • Traveller  (12.04.16 09:35:15)
üniversite öncesinde dayımın muhasebe tablolarını hazırlarken nasıl yaptığını görerek öğrenmiştim temel işlemleri. sonra da kurcalaya kurcalaya geliştirdim. google'a sorun yardımcı olur.

  • argent dawn  (12.04.16 10:02:31)
@animalman, aslında çoğu advanced işlemi halen bakmadan yapamam.

Bu arada advanced excel işlemleri için google değil youtube'u tavsiye ederim :)
  • turkuaz  (12.04.16 10:06:50)
üniversitedeyken hiç excel kullanmadım. ilk işimde öğrendim. ilk işimde bana exceli öğretenler ''mouse seni yavaşlatır, klavyeyle kullan exceli'' demişti, o yüzden tüm kısayolları öğreniyordum. başka yerde görenler garipsiyor, yememiş içmemiş kısayolları öğrenmiş diye.

  • juninho77  (12.04.16 10:46:17 ~ 10:46:28)
Ünivesitede okurken Excel bildiğimi zannediyordum. Neredeyse hiç bilmiyormuşum. İş hayatında öğrendim.

  • zombi  (12.04.16 10:49:23)
excel ne lan matlab biliyordum.

  • babilbaligi  (12.04.16 10:57:20)
üniversiteyi açık öğretimi bitirdiğim için o dönemde çalışıyordum ve gayette ileri excel kullanıyordum. ve ben de excelde klavye ile çalışıyorum mouse'ı çok nadir kullanırım.

  • kakao  (12.04.16 10:59:41)
üniversitelerde çoğu mühendislik bölümünde matlab dersi vardır ama excel dersi yoktur öncelikle.

ben de üniversitede kendi işlerimi halledebiliyordum; işe başlayınca zaten kısayollardan ve hızlı yapmak zorunda olduğun için mecburen öğreniyorsun. advanced diyemem çünkü işim direkt excelle alakalı değil. olsa daha da geliştirirdim.
  • piremses  (12.04.16 11:25:32)
excel dediğin basit bir program yahu. Bir kitap alıp, bir haftada öğrenilecek bir şey.

  • kartallar yuksek ucar  (12.04.16 11:32:03)