Heykel yorumlamaca

Arkadaşlar selam,

kız arkadaşımın sanatlı manatlı bi' dersi için müze gezip bi' eseri yorumlaması istendi. ikimiz de sanat özürlü olduğumuz için aralarından yorumlanması en kolay görüneni seçtik lakin yine de yorumlayamıyoruz. aranızda sanatla ilgili olanlar vardır diye sizlerden rica ediyorum.

normalde ingirizce olması gerekiyor lakin yapamazsanız türkçe de olur, çeviririz biz. yaklaşık iki üç paragraflık bir şey yeterli olur sanırım.

şimdiden teşekkürler.

heykelin fotoğrafları:

i.hizliresim.com

kimseye dış görünüşü yüzünden ön yargı ile yaklaşmayin üzerinden yürürsünüz bu heykel için.

  • valkin rockefeller  (11.04.16 23:53:32)
acima yetime doner koyar gotune temali bir parca bence.

  • bohr atom modeli  (12.04.16 00:08:24)
Arkadaşına heykel yorumlarken kullanması gereken kelimeleri derste, fotokopide vs vermemişler mi? Oralardan bakarak bir şeylet uydurabilirsiniz belki.

  • i ve been mistreated  (12.04.16 00:13:42)
Önce Hande Şekerciler'in tematik olarak nelerle ilgilendiğine, sanattaki tavrına bakılabilir. Sonra Alice Harikalar Diyarında isimmli hikayenin ve orada Alice'in tavşanla ilişkisinin analiz edilmesi gerekiyor. Sonra da bu ilişkinin heykelde tranSfer edildiği şeklin açıklanıp bunun hangi derde parmak bastığının söylenmesi gerekiyor. Alice'in neden gözleri yok, bu da önemlİ. :) Hadi kolay gelsin.

  • shadowcat  (12.04.16 00:43:55 ~ 00:44:39)
az googlelayın hakkında şeyler okuyun yoksa bönbön 4 resimle olmuyor maalesef bu işler.
biraz kitaptan biraz da sanatçının geçmişinden bahsedersen yazılır o yazı zaten.
ahmetrustem.blogspot.com.tr
www.gaiagallery.com!handesekercilerbiotr/c1v58
sanat.burada.com.tr
  • fasulyek  (12.04.16 00:55:51)