LG Türkiye Çirkefliği

LG G4 'lerde özellikle Android 6.0 güncellemesi sonrası oluşan aniden kapanma ve tekrar açılmama, logoda takılı kalma sorunu için telefonumu yetkili servise yolladım. Serviste anakartın değişmesi gerektiğini söylediler, siparişi verilmiş bekleme halindeydi. Bir hafta sonra yani geçenlerde tekrar aradım, parça temin edilemediği için değişim istenmiş. Ben de tam bu durumda araya girdim ve değişim değil iade istediğimi söyledim. Talep oluşturdular. Servis belki geçiştiyordur diyerek LG Türkiye müşteri hizmetlerini de aradım ve oradan da talep ettim iade işlemini.

Bugün iade talebim ne oldu diye aradım reddedildi dedi. "tamirinin mümkün bulunmadığının anlaşılması hallerinde, 4 üncü maddede yer alan diğer seçimlik haklarını kullanabilir. Satıcı bu talebi reddedemez. " maddesini hatırlatarak iade talebini reddedemeyeceklerini hatırlattım, gevşek gevşek konuştu LG Türkiye. Gidin istediğiniz yere şikayet edin modunda devam etti tüm konuşma... Bunları LG'nin asıl merkezine de şikayet etmek lazım aslında da ingiliççe derdi var işte... (bu konuda da kısaca yardımcı olmak isteyen olursa çok memnun kalırım)

Şimdi ben bu durumda tüketici hakları hakem heyetine mi başvuru yapmalıyım? En doğal hakkım para iadesi istemek ama yokuşa sürüyorlar. Tam olarak nasıl bir yol izlemeliyim dilekçeyi online olarak verme şansımız var mı ya da nereye gitmek gerekiyor? Bir de bu mahkemeye başvurmak için firmanın bana olumsuz bir cevap vermesi gerekir mi yazılı olarak yoksa direkt yarın başvurabilir miyim? teşekkürler

bir yıl önce filan tamir edilemeyen general mobile telefonu tüketici hakem heyeti sayesinde para iadesi almıştık. en temizi tüketici hakem heyeti

  • latsc  (11.04.16 21:15:14)
Aynı sorunla bende karşı karşıyayım. Kapanıyor açılmıyor, wifi ve buletooth bağlanmıyor bir kaç güne gönderceğim aleti vodafona. Sanırım benim başımada aynıları gelecek bu konuda beraber hareket edelim derim. Ancak önce servisten çıkacak sonucu görmem lazım sanırım

  • ötekitarafabiöğrenci  (11.04.16 21:20:56)
aylar sonra edit: tüketici hakları hakem heyeti kararı ile iademi aldım.

  • jamiro  (01.07.16 15:04:00)