İnternetten taciz

Yemin ederim bıktım devamlı böyle mesajlar almaktan trivia adlı oyunda biri böyle mesajlar atmış. Ne yapabilirim bilmiyorum. Dava açmak mantıklı mı sizce yada açılır mı? Her önüne gelen kadına böyle şeyler yazma cesaretini bulmaları aşırı sinirimi bozuyor.

teklifini kabul edip, polis karakolunun adresini veriyoruz, buluşma günü engelliyoruz bir şekilde.

  • givemesomesubstance  (11.04.16 15:28:41)
Savcılığa şikayette bulunun, kimlik tespiti aşamasına kadar gelsin, karakoldan ifadeye çağırılsın. Sonra savcı takipsiz bıraksa da gözü korkar.

  • kaymaktutmayansicaksut  (11.04.16 15:48:58)
evet ben kesinlikle bir şeyler yapmak istiyorum çünkü maruz kalmak istemiyorum. ben kendimi neden kötü hissedeyim değil mi? suçluymuşum gibi.

telefonla savcılığa gitsem yeterli olur mu? olayların nasıl gelişeceği hakkında fikrim yok.
  • anarsika  (11.04.16 16:04:15)
Acikcasi durum vahim. Ne yaparsaniz yapin cozum alacaginizi dusunmuyorum. Kadin olmaniz haksiz olmaniz icin yeter sebeo zaten.

  • allah yazdiysa bozsun  (11.04.16 16:16:07)
Karşılık ver, o sana bir söylüyorsa sen ona bin söyle. Ana avrat küfür et. Tehdit et. Facebook'tan bul. Yaşadığı yeri öğren. Korkut. Evini biliyorum vs. de. Sonra da özür dilet. Böyle tipler ya karşılaşılınca dövülür ya da itin götüne sokulur. Başka yöntem yok.

  • dissendium  (11.04.16 16:30:25)
Oyun ile alakalı kısma çok hakim olmadığım için sadece savcılık sürecinden bahsedebilirim. Eğer taciz eden şahsın kullanıcı bilgilerine ulaşabileceğiniz bir platform ise ulaşmaya çalışın, profil sayfasının bir çıktısı ile sizin ekran görüntünüzün çıktısını alarak savcıya gidin. O sizi ifadenizi alacaktır konuyla ilgili, sonra da suçun tanımını yapıp kimlik tespiti sürecini başlatacak. Ulaşılabilir ve tespiti sağlanabilir bir durumda ise kullanıcı adından veya giriş bilgilerinden telefon numarası ve kimliğe ulaşacak; yok değilse de yeni delil bulunana kadar dosyanızı askıda tutacak.

  • kaymaktutmayansicaksut  (11.04.16 16:39:17)
savcılık kanalıyla çözülür ki bu. bilişim suçları soruşturma bürosuna gideceksiniz. (bulunduğunuz şehire göre değişir tabi bu) telefonla gitmeniz yeterli olmaz, bir de dilekçe yazmanız gerekir, bi a4 kağıdına el yazınızla da yazabilirsiniz. 1-2 aya bulunur şüphelisi.

  • Improbable  (11.04.16 16:49:00)
yazan en fazla 15 yaşında

  • Alt4y  (11.04.16 16:56:41)
seni mahkemeye verem mi yaz

  • Alt4y  (11.04.16 16:57:08)
kardeş farkındaysan burası türkiye. damacanaya, kuran kurslarında cocuklara tecavüz edenlerin ülkesi. başedemezsin. kadın oldugunu belli etme nette.

  • titiraprap  (11.04.16 17:21:54 ~ 17:22:11)