[]

TV'nin udu alıcısının dahili olması önemli mi?

TV alırken buna dikkat etmeli miyim?
Aslında harici uydu alıcısı var evde. O yüzden dahili olarak olmasa da olur.
Ama mesela kanalları dahili uydu daha iyi çekiyor ise tercih edebilirim.

Fiyatlarda fark da yaratıyor bu özellik.
Bu yüzden bilenler yorumlarsa sevinirim.

 
eğer ekstra cihazınız varsa bir konfor şartıdır bu sadece. tek tv kumandasıyla ses ve kanalı da kontrol etmek için ben dahiliyi tercih ediyorum. bir de uydu alıcının bozulmasıydı sorun çıkarmasıydı hdmi portu işgal etmesiydi gibi şeylerle uğraşmıyorum.

konfor şartıdır sadece. bazı tv lerde kanal geçişleri aşırı yavaş vs. de olabiliyor. uydu alıcınız iyi bir modelse kullanmak da istenebiliyor.
  • ozdek  (11.04.16 14:08:52) 
genelde tv nin içindeki işlemciden dolayı dahili uydu alıcılarında kanal geçişleri yavaş oluyor. harici kullanmak daha iyi bence.


  • mr.goodcat  (11.04.16 14:16:44) 
Evet kanal geçişleri çok yavaş, ayarlar çok kısıtlı (benim uydulu tv de kanal isimlerini degistiremiyorum mesela)
Mümkünse harici bir receiver kullanmak daha iyi olur. Ama yoksa her türlü idare eder.

  • etna  (11.04.16 14:37:26) 
denildiği gibi özellikle sd yayından hd yayın yapan kanala geçiş yaparken 2-3 saniye geçiyor.

onun dışında lg ve samsung modellerde biss şifresi giremiyorsun. vestel modellerinde biss şifresi için menü var.

ilerleyen zamanlarda eğer farklı odalarda uydu sistemi kullanacaksan 2 tv-2 uydu şeklinde bir lüksün olabilir dahili uydulu tv alırsan. onun disinda dahili uydunun avantaji tek kumanda konforu; dezavantaji ise kanal gecislerinin yavas olmasi.
  • montauq  (11.04.16 14:38:59) 
dahili uydu alıcısı pişmanlıktır. boşuna bir özellik. tv tv'liğini yapsın.


  • desdinova  (11.04.16 15:16:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.