[]

Şarj aletleri fiyatları neden çok farklı? Ucuz olan gerçekten orijinal mi?

Bir Samsung Note 4 şarj aleti almak istiyorum.
Bir tane de iş yerimde olsun istiyorum. Acil lazım olabiliyor.
Fiyatlara baktım. Samsung'un kendi satış mağazasında 74 TL idi.
Gittigidiyor'da vb sitelerde ise 19 Liraya bile var. Tabii başka bir marka ismi var. Mesela 19 lira olan SYROX imiş. Orijinal olduğu yazıyor.

Almalı mıyım? Güvenmeli miyim?
Telefonuma zarar verebilir mi? Orijinal kadar çabuk doldurur mu?
Yangın çıkarma vb. başka riskleri var mıdır?

 
yangin
kisa devre
voltage peak
current limitation

genel olarak aklima bunlar geliyor hemen. ilki seni yakar, ikincisi ve ücüncüsü telefonu yakar, dördüncüsü sarj süresini cok uzatir ya da kisaltir, batarya ömrünü yakabilir.

seneler evvel, dandik bir kablo taktigimdan kablodan kivilcimlar fiskirdigini ve eridigini gördüm. 5v iyi hos da 2.1 amper cok hafif bir halt degilmis megerse. o günden sonra bazi seylere para vermeye acimamayi ögrendim.

ucuz ama iyi alternatifler de var ama elbette. mesela anker 20 w iki usb adaptör, samsungun orjinal (s4le gelen) power brickinden daha güvenli.

üretici gerizekali olmaya görsün. (lafim sana samsung)

neyse arastir, ucuz olani degil, saglam olani tercih et. saglam demek pahali demek degil ama.bir de qualcomm vs gibi hizli sarj ya da wireless charge durumlari varsa, ona uygun adaptör secmekte yarar var.

edit:imladan kaldim.
  • Silesius  (11.04.16 13:56:37 ~ 14:05:15) 
orijinalini alın, arada o kadar fiyat farkı olmaz gerçek olsa. "çakmalar" tehlikeli olabiliyor. dandik malzeme ile yapıldığı için cihaza zarar verebilir, alev alabilir. amazon'da orijinalleri ya da kaliteli (spigen, belkin gibi) muadilleri kargo dahil daha ucuza gelebiliyor, bakın mutlaka.


  • orient blue  (11.04.16 13:57:01) 
çok ucuz olanların yangın çıkarma riski var. ama bu zımbırtıların ülkeye giriş maliyeti en fazla 3-5 dolar falan zaten. 74 tl gibi bi rakama gerek yok. başka marka olabilir, yeter ki içinde aşırı dandik parçalar kullanılmasın. bu açıdan bakınca teknoloji marketlerine giren ürünler işinizi görecektir. bi takım testlerden geçmeden ürün gamına alınmaz çünkü. ama ara sokaktaki satıcıdan 5 liraya da almayın.


  • icim urperiyor  (11.04.16 14:05:36) 
Son bir kaç ayda 3 kişinin laptop kablosundan dolayı öldüğünü okudum haberlerde. ikisi yangından, birisi elektrik çarpmasından. cep telefonu ile karşılaştırmak doğru mu bilemiyorum ama olmaz demeyin ve orjinal almaya bakın. gitti gidiyor'da falan samsung'un 74'e sattığını 50'ye falan bulabiliyorsanız alın.


  • givemesomesubstance  (11.04.16 14:25:15) 
samsungun orjinalini değilde, bilindik bir teknoloji marketten alınan garantili bir şarj aleti kullanabilirsiniz. Fiyatları 30- 40 TL civarı oluyor. phlipsin falan vardı teknosada.


  • zimbirik  (11.04.16 14:33:20) 
ev iki kere yandı, araba bir kere yandı perte çıkardık parasını aldık, şirket aracı vardı o da yandı ama akibeti ne oldu bilmiyorum yenisini verdiler bana. ha bir de bir gece şirkette şarjda unutmuşum plazayı yaktık.

amma da korkak doluymuş buralar ya. orjinal aksesuar satıcılarının yalanlarına kanmışlar ya da aksesuar satıcısı bence bir iki tanesi :)

ben çin'den 1 usd civarına getirtiyor ve çatır çutur kullanıyorum. çekmeceme kadar şarj aleti ve kablosu doludur. hatta araç şarjını da çinden getirtiyorum. yukarıdaki küçük olaylar dışında başıma bir şey gelmedi allaha şükür ;)
  • ozdek  (11.04.16 14:40:24) 
ttec falan var, onlardan alabilirsin.


  • roket adam  (11.04.16 16:32:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.