Borcu nasıl isteyeyim vol 23353

Merhaba,

Bi' komşu ile ticaretini yapmak için 100 adet ürün aldık. 15 tane kalıncaya kadar hesabımız ortaktı, parayı paylaştık. Ardından o 15 adet'i alıp başka bir yerde satmayı teklif etti. Tamam dedim. 5-6 aydır haber yok :D

Her gün gördüğüm insan. Nasıl derim "bizim hesabı kapatak artık" diye?

Not: Borçları harçları var onu da biliyorum :( Fakat ben de vize alıcam :D

cevapları ben de takip edeceğim . iş yerinde arkadaşta bayağı alacağım var . sen ver ben sana sonra veririm dediği 3000 tl civarı harcamaların üstünden 4 yıl geçti , geçende de 1300 tl gibi bir rakam aynı şekilde ben vericem sen ver ben sana öderim dedi . o da öyle kaldı 3 ay bitti bu son borç için de gene ses yok .
lazım falan da diyemiyorum param olduğunu biliyor . ama aptal yerine koyulmak da hoşuma gitmiyor . sonuçta o kendine birşey aldı sattı yedi falan .
nasıl punduna getirip isteyeyim bilemedim .
  • devilone  (11.04.16 13:07:05)
Boş verin istemeyin geri. hele borcu harcı olandan hiç istemeyin.

  • nedendir bilinmez  (11.04.16 13:10:52)
Vize alman gerektiğini söyle, seni sıkıştırmak istemiyorum ama en musait zamanda ayarlayıp verebilirsen ben de işlerimi halledebilirim falan de. Bi borcu aldiysan ödeyeceksin kardesim ya.

  • turuncu tonlarda  (11.04.16 13:30:28)
bizim mallar ne oldu diye konuyu acabilirsin daha konusulmadiysa.
@devione ne kadar sacma sen ver ben sana sonra veririm deyip 4500 lira takmak. yemek parasi mi bu sen ver ben sonra veririm diyor :)

  • oshamahue  (11.04.16 13:32:41)
yeni bir satış sitesi öğren, sonra da "onları satamadıysan bir de burayı deneyelim o ürün burada tutuyormuş" de. satıp satmadığını öğrenirsin böylece.

sattıysa da, "paralarını alabildin mi, paylaşsak olur mu ya şu ara ihtiyacım olacak gibi" dersin.

sonuç alınca da bizi bilgilendir :) böyle böyle taktik veriyoruz hep hiç geri bildirim olmuyor. hep beraber sevinelim borç vermeyi sevmeyenler olarak.
  • prodeq  (11.04.16 13:43:17 ~ 13:44:36)
@oshamahue insan bazen çok yakınlarına hayır diyemiyor o zaman için çok kolay söylemişti sen ver ben sana veririm .
sonra konusu açılmadı ben de isteyecek bir şekil bulamıyorum . hafiften de benden geri geri kaçıyor haliyle . kimse alacaklısını sevmez derler ya doğru.

  • devilone  (11.04.16 14:35:17)