Hayaliniz ne?

1- Hayaliniz veya hayalleriniz ne(ler)?
2- Bu hayalleri gerçekleştirmek için ne yapmanız gerekiyor?
3- Siz bunun için şu zamana kadar ne yaptınız ve yapıyorsunuz?

1- meslegimde isim yapmak
2- mesai disi vakit ayirmam gerekiyor
3- üniversitede bi programa yazildim, o bitti simdi kendim calisiyorum
  • ben de  (10.04.16 23:16:39)
irili ufaklı çok fazla hayalim var. en basitinden, sağlam airsoft ekipmanı toplayacak paraya sahip olmak ve iki haftada bir şöyle 8-10 saat süren airsoft maçlarına katılmak isterim. şu an hem fiziksel hem de ekonomik anlamda bitik olduğum için bu "hayal" oluyor.

büyük hayal olarak sorarsan,

1) yazdıkları 100 sene sonra bile okunabilecek bir yazar olmak. genel anlamda, dünyaya güzel ve unutulmaz bir şekilde iz bırakmak istiyorum diyebilirim. ego sanırım bu. öyle toprak olup gitmeyi içime sindiremiyorum. tamam ben giderim eyvallah ama yaşayanların zihninde olmaya devam edeyim ve beni güzel ansınlar. çocukluğumda sevmemişler beni :(

2) bir futbol veya buz hokeyi kulübünün sahibi/finansörü olmak. bunu becerdiğim gün mutluluktan ölürüm sanırım. benim için bundan daha ötesi olamaz. adanaspor, kocaelispor, çorluspor, karpaty lviv, bari, cardiff... BENİM OLSUNLAR VURAYIM KIRBACI.

***

iki hayalimi de gerçekleştirebilmem sanırım imkansız. yazar olmak için çok fazla okumam, çalışmam ve "yaşamam" gerekir. bunu yapan adamın da iş kurup biznıs yapacak vakti/kafası olmaz. diğer yandan, kulüp finanse edecek kadar zengin biri olmak için ne yapmak gerekir, en ufak fikrim yok. bilmiyom valla.

bu zamana kadar ne yaptın dersen somut olarak, oturup uğraşarak hiçbi şey yapmadım açıkçası. şu ana kadar hep "hmmm ne yapmam lazım?" diye düşündüm sadece.
  • der meister  (10.04.16 23:25:08)
1- Tek motor ucak yapmak.
2- Hatiri sayilir para harcamam, yasal engellere cozum bulmam, daha fazla teknik bilgi edinmem, olasi yuzlerce govdeyi incelemem, lanet olasi motoru kendi fiyatinin ustune bir de servet odemeden tr'ye getirtmenin bir yolunu bulmam gerekiyor.
3- Teknik bilgiler ogrendim (ama daha cok yol var), bunun icin atolye olarak kullanacak yer buldum, bazi parcarlari nasil getirtebilecegim konusunda birilerine danisarak biraz fikir edindim, para ayirabilmek icin odemelerimi bitirmeye calisiyorum, hala ogreniyorum ama bazi planlarimdan dolayi yaza kadar ara verdim teknik bilgi edinmeye, su an baska sey ogreniyorum:)
4-Hepsinin altindan kalksam da biliyorum ki buyuk ihtimalle yasal engel icin bir trick bulamayacagim ama yine de vazgecmeye niyetim yok, sonucta hayalim kullanmak degil, yapmak.

Bir de kisafilm cekme hayalim var.
Ama makine almak disinda hicbir sey yapmadim:)
  • stavro  (10.04.16 23:44:29 ~ 23:48:47)
1- Tiyatro
2- Konservatuvar ya da özel eğitim
3- Özel eğitim alıyorum ama çok iyi isimlerden almak istiyorum (Nadir Sarıbacak mesela) o yüzden pek yeterli gelmiyor açıkçası. Yeterli gelmediği için yerimde sayıyorum zaten.
  • totkymotky  (10.04.16 23:45:18)
1) İstanbuldan ayrılıp sakin bir yerde takılmak. İstanbulda kalırsam da evime yakın huzurlu iş bulmak. Yurtiçi ya da yurtdışı gezmek. Mümkünse gelecekteki sevgilimle gezmek.

2) Önce mezun olmam gerekiyor. Uzatmalı okuyorum moraller bozuk. Sonrasında biraz babama güveniyorum. Kendi işi var belki yanında çalışır öyle kaçarım bir yerlere.

3)Önceden eski sevgilimle küçük bi avrupa turu yapmıştım, yabancı arkadaşlar vardı onlarla baya gezmiştim. Bu yaz arkadaşlarımlayım şimdilik fethiye civari plan yapıyoruz dağ taş tırmanıp atlayıp dalıcaz ^.^
  • jazzabel  (10.04.16 23:50:34)
1- pek bir hayalim yok sanki , gerci ev filan bakıyorum ara ara
2- ev alacaksam para lazım
3-
  • bnmzz  (11.04.16 00:29:30)
1. dünya'yı gezip, her ülkenin sokak yemeklerini yemek.
2. para kazanmak.
3. okuyorum, street food videoları seyrediyorum.

saygılar.
  • Apocalypse  (11.04.16 01:02:37)
1. Kötü insanları itiraflarını kayda alıp öldürmek. Başta çocuk tecavüzcülerini.
2. Evli olmamam gerekiyordu artık evliyim.
3. Hiçbir şey ve yine hiçbir şey.
  • yine de şahlanıyor  (11.04.16 01:09:38)
1) şuan içinde bulunduğum durumdan, depresyondan kurtulmak.
gemileri yakıp risk aldığım, benim için hayati öneme sahip olan lys'yi kazanıp bölüm değiştirmek ve artık istediğim bir düzene kavuşmak.
2) deli gibi ders çalışmam gerekiyor.
3) deli gibi ders çalışıyorum.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (11.04.16 01:15:06)
mesleki olarak yanıt veriyim kendimce

1.amerikada mühendislik yapmak
2.hali hazırda avrupadayken burada amerika menşeyli bi firmada işe başlayıp bikaç yıla oraya geçmek
3.çok çaba sarfettim ve çok yakınım
  • KidLazer  (11.04.16 01:45:54)
1- harley davidson alıp türkiye turuna çıkmak. (iç anadoludan öteye geçmemek kaydıyla, belki karadeniz istisna olabilir) turu, günlük tutarak ve fotoğraflar çekerek anılaştırmak.
2- para gerekiyor
3- para biriktiriyorum
  • halitkin  (11.04.16 02:54:35 ~ 02:55:38)
1. engelli yaban hayvanlari icin hayvanat bahcesi yapmak. hayvanat bahcelerine karsiyim ama engelli olup da yaban hayatina donemeyecek hayvanlar icin isterdim.

2. bilmiyorum. ama burdaki hayvanat bahcesinde gonullu calisabiliyormusuz (ustune para verip). ona basvurcaktim ama almancamin cok iyi olmasi gerekiyormus, kaldi..

3. duyuruyorum, belki ayni kafada biri cikarsa birbirimizi gazlariz:)
  • bir varmis bir yokmus  (11.04.16 03:02:46 ~ 03:05:48)
1-gezgin olmak, çalışmadan yaşayabilmek
2-para biriktirmem gerekiyor
3-para biriktiriyorum
  • freetakilir  (11.04.16 03:10:00)
1- dünya turu yapmak.
2-maddiyat kısmı için çalışıyorum.
3-ufaktan ufaktan vize gerektirmeyen yerleri ziyarete başladım.Bunun yanında vizesiz seyahat gelsin Avrupa'dayız.
  • murtiii  (11.04.16 03:23:05)
1. severek, sabah mutlu olarak gideceğim işi yapmak ve bundan zengin olmasam da rahat bir hayat yaşayacağım bir kazanç sağlamak
2. ne istediğimi bulup kendimi bu anlamda yetiştirmek ve şans
3. ne istediğimi tam olarak bulamadım. araştırıyorum.
  • hushhush  (11.04.16 08:09:29)
d) yok

  • cemlemikonusuyorsun  (11.04.16 08:33:20)
1- 100kg vermek ve IRONMAN olmak (Ironman 70.3 triatlonunu bitirmek yani)
2- Az yemek ve spor yapmak gerekiyor
3- 85 kg verdim, haftada 13-14 antreman yapıyorum (hergün çift antreman 6:30 - 18:00)
Yarış 23 Ekimde bakalım bitirebilirsem yazarım.
  • Corc  (11.04.16 08:43:07)
İşe gitmememe yetecek kadar servet yapmak. Çalışıyoruz onun için de.

  • arnold schwarzeneger  (11.04.16 11:14:20)