Eski yurtdışı çıkış pulu'nu ikinci kez kullanma

Olabilir mi? Tarih falan yazmıyor üstünde?

damga izi yoksa olur. damganın köşesi bile belliyse sıkıntı. 15 lira için girmem ben o riske, ama girip kazanan var.

  • harzem  (10.04.16 23:10:03 ~ 23:10:38)
15 lira yav, 15 lira
neyin şark kurnazlığı bu.
ne küçük dünyalarınız, ne küçük hesaplarınız var
  • Corc  (10.04.16 23:30:03)
Adam parayı kolay kazanmıyordur, baba parası yemiyordur, 2016 yılında sırf yurt dışına çıkıyo diye bi boka yaramayan pula haraç keser gibi 15 lira vermek istemiyordur şark kurnazlığıyla bi alakası yok bence. Bende verirken küfürler ettim yalan yok. Yinede @herzem ' in dediği gibi riske girmemek lazım.

  • valimutlubenmutlu  (10.04.16 23:38:00)
Devletin her hareketinizde sizi ayakta skmesinden hoşlanıyorsanız problem yok. Ben haz almıyorum arkadaşım o kadar.

  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (10.04.16 23:43:19)
15 liradan bahsediyoruz aslanım
Bu yaptığının "ya ben boşa benzim harcamak istemiyom yaaaa" diye emliyet şeridine girmekten
Kimse bakmazken marketten birşey çalmaktan farkl yok.
Bir imza kampanyası, değiştirebilecek birşey olsun ben de katılırım, ama herkes yaparken bi akıllı sen olup bu kadar küçük mebla için çarıklılık yapıyorsan küçük adamsın, küçük kalacaksın
  • Corc  (10.04.16 23:47:01)
Yaw he hee.

AKP <3
  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (10.04.16 23:49:12)
ne şark kurnazlığı amk ya?! hangi ülkede gördün de adamın hesabına kurnazlık diyosun?! devlet resmi yollu gözünün içine baka baka haraç kesiyo senden ben de olsam aynısını yapardım sırf puştluk olsun diye! istersen 100 bin kazan ayda farketmez!

cevap: üstünde damga izi yoksa olur ancak memurlar gayet çotank diye yapıştırıyor damgayı genelde
  • KidLazer  (11.04.16 01:50:17)
Bilgisayar sistemine işleniyor olması lazım o pul ödemesi o yüzden olmaz gibime geliyor.Devletimiz karıncanın bile belini incitmiyor.

  • murtiii  (11.04.16 03:25:42)
buğğnlar elitist, gidip viyana cafelerinde bir kahveye 15 euro vermeye erinmezler devletimizin gül gibi biber gazı, kursun alacagı 15 liranın hesabını yaparlar. ahlaksızlar sizi.

el-cevab: damga yoksa yabıstır tabi, ama erken gir sıraya yemezse cıkıp alırsın tekrar
  • galandar kostumu  (11.04.16 03:34:58)
elmalarla armutları karıştırıyorsunuz
sanki ben bu kanun için haklı ve güzel demişim gibi davranıyorsunuz.
Kanun haksız, para almak baya açık açık "deli dumrul vergisi"
ama 15 lira için yapılan da çingenelik bu kadar basit.
aradaki farkı anlamanızı beklemiyorum, 15 liranın hesabını yapan adamlarsınız sonuçta.
  • Corc  (11.04.16 13:26:20)
devlet senden sırf yurtdışına çıkıyosun diye 15 lira haraç alıyor onlarca ülke gezdim görmedim böyle bi uygulama. ne bu "15 liranın hesabını yapan adamlarsınız" lafları amk?! ha devlet beni düze düze laçka oldum diyosan o ayrı konu tabi. çok boş konuşuyosun da ben de salak gibi cevap veriyorum hala yazdıklarına.

  • KidLazer  (11.04.16 14:35:56)
Corc hakkaten normalde ben de bu tarz seylerde tartısmaya girmeyi sevmem ama bu dangalak duzen sizin gibi halk arasından destekcileri oldugu icin yuruyor.

adam seni ayakta itiyor, bunun kucuk hesapla ne alakası var? burda anonim oldugumuz icin soylemekte beis gormuyorum, ben üstüme basıma marka giymem ama kazancımın cok ustunde hatta kazanmadıgım zamanlarda bile surekli yardım yaparım ama gereksiz itemelere/vergiye/dangalıklıga 1 lira fazla verirsem kendimi kotu hissederim. eminim sen marka giyen kendinden baska birini pek dusunmeyen, rahatın icin sana ne söylenirse he diyen bi insansındır. yuzde 95 oylesindir yani, sizin modeller öyle oluyor cunku. uyusmus beyninle hayırlı traşlar.
  • galandar kostumu  (11.04.16 15:23:36 ~ 15:26:55)
Kör bir adama renk nedir anlatıyor gibi hissediyorum yav

KANUN HAKSIZ!
HARÇ ALMALARI MANTIKSIZ VE İĞRENÇ

bunları 2-3 kere okuyun lütfen.
kanun haklı, devlet haklı, iyiki alıyorlar falan demiyorum

ama varsa böyle bir kanun, herkes ödüyorsa, sen de ödeyeceksin
15 lira için çingenliğin luzumu yok.
  • Corc  (12.04.16 09:40:16)
haftada 2 kez yurtdışına çıktığını düşün. benim eski şirketimde sırf bu şekilde çalışan mühendis vardı yağlı maaşla. haftada 30 ayda 120 lira para yapar. ne için? hiçbişey için. ha senin gibi adam muhtemelen 15i veren 120yi de verir gibi saçma salak bişe diyecektir ama neyse. firma sahibi olunca anlarsın bu giderlerin nereye nası ve neden kaçtığını.

  • KidLazer  (12.04.16 14:15:03)
@uuth

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre; 2014 yılında
yurtdışına çıkan Türk Vatandaşlarının sayısı 2013 yılına göre %4,4 oranında artarak
8 milyon 363 bin 966 kişiye ulaştı. Bu sayı 2013 yılında ise 8 milyon 11 bin 654 kişi
olarak gerçekleşmişti.

8.363.966 * 15 = 125.459.490 Milyon TL

şahsen bana bunun neden alındığını mantıklı şekilde açıklayabilirsen susacağım. hiçbir mantıki açıklaması olmayan bu meblağ vatandaş olarak benim kanıma dokunuyor. mesele 5 lira 10 lira değil. dışarda kahveye veriyosun o parayı. ama karşılığında kahve içiyosun. 15 liraya ne alıyosun peki devletten? ha diyosan ki ya ben yere 15 lira düşürsem dönüp almam eğilmeye değmez o tabi senin paran senin bileceğin iş.
  • KidLazer  (12.04.16 15:21:13)
Corc ben de bir köle pazarında dogmus bir köle cocuguna özgürlüğü anlatıyorum ama anlamıyor gibi hissediyorum buna ne diceksin?

üstelik o cocugun algılama ihtimali senden daha coktur muhtemelen en azından ucan kuslara falan bakar feyiz alır. gerçekten cok enteresan.

KANUN HAKSIZ
ama parayı ver

TECAVÜZ KÖTÜ
ama bi kereden bişiy olmaz

EVED
  • galandar kostumu  (12.04.16 17:04:31 ~ 17:05:31)