vizeler kalkıyo mu ya?

ben kalkmayacağına çok inansam da haberlerde kalkacak diyormuş. neymiş son durum bilen var mı? temmuzda y.dışına çıkıcam napsam bilemedim. bir dhaki ay vizeye başvurucaktım

Ben hala kalkmaz diyorum.
Olur da kalkarsa kalktigi gun aninda bir bilet alirim kutlama mahiyetinde:)
Ama kalkmayacak.
  • stavro  (10.04.16 22:45:48 ~ 22:46:46)
ya vizeler kalksa biletler pahalanır zaten, yine öyle hoop alıyorum bileti yapamayız gönül rahatlığıyla gibime geliyor.

  • mula  (10.04.16 22:47:38)
ben de ya kalkarsa diye vize almayı erteliyorum. bir umut bizimki tabi

  • cekilmis gayfe  (10.04.16 22:48:36)
haberlerde "İŞTE CHP'Lİ VEKİLİN AHLAKSIZLIĞI!! HALBUKİ TAYYİP SÜPER!!" falan da diyolar. haberlerde ne demesini bekliyosun ki, "yok knk ya kalkmaz" mı diyecek yalakalar?

  • der meister  (10.04.16 22:49:24)
3 sene sonra kalkacak deseler inanmazdim da haziranda kalkabilir bence. sonucta turkiye'ye ihtiyaclari var bu multeci konusunda. akp bunu kullanir bence.

  • oshamahue  (10.04.16 22:53:01)
Cok da pahalanmaz diye dusunuyorum, 2 katina cikacak degil ya. Halihazirda vizesi olmayan insan icin karli olur vize harcini dusunursek bence.

  • stavro  (10.04.16 22:58:04)
Mümkün değil. Öngörümü yazıyorum, olma eşiğine kadar giderse eğer bir vaka gerçekleşecek ve onun "yüzünden" kalkmayacak.

  • testis agrisi  (10.04.16 23:18:01)
kalkabilir çok büyük mevzu değil. vize kalktı diye akın akın insan avrupaya gitmeyecek. gene parası olan insanlar gidecek. şu an sabit bir işi geliri olan adam vize alıyor zaten.

  • orpheus  (11.04.16 00:38:12)
avrupa dagılacak zaten bombalar bol bol patlar orda bosuna gitmeyin

  • masumiyetkarinesi  (11.04.16 00:53:55)
ulan bi an sadece finallere mi kalacaz acaba düşüncesiyle gelen tek ben miyim? açmayın abicim şöyle başlıklar, gece gece kalp krizi geçiriyordum valla. zaten bütleri kaldırıyorlarmış, bir de vizeler giderse iyice boku yedik demektir.

esas konuya gelirsek valla benim kesin bi bilgim yok ama zor gibi duruyo, bi umut işte.
  • anarchiste  (11.04.16 01:39:08)
bence kalkınca da her bordo pasaportluya değil de atıyorum iş ziyareti yapacağını gösteren işadamına vs kalkacak. turistik için kalkmaz bence

  • zenc  (11.04.16 09:31:34)
solcular düdük oldu gene:)

  • masumiyetkarinesi  (06.05.16 00:31:52)
valla almanyada bile butun radyolarda street tv'lerde falan bunun haberi donup duruyor gun boyu ama bence bize kucuk surprizler yapacaklar bu olayin kapsami konusunda. mesela turistik icin kalkacaksa max 1 ay kalkacak veya turistik icin hic kalkmayacak ama is seyahatleri icin kalkacak vs gibi.

  • letheavendangered  (06.05.16 00:36:12)
Kalkabilir. Zaten karşılıklı olarak hedeflenen kalkma tarihi 2017 yılıydı(AB müzakereleri dahilinde), bunu bir sene öne almak çok da büyük bir olay değil.

  • noluyo yaa  (06.05.16 00:36:24)
kalkabilir dedim daha once fakat davutoglunun istifasindan sonra kalkacagina inancim azaldi. tayyip konusmaya basladi yine yolumuza gideriz filan diye.

  • oshamahue  (07.05.16 19:56:56)
@masumiyetkarinesi,

reisinin çıkışına ne diyorsun düdük?
  • der meister  (08.05.16 12:53:54)