dronelari hayirli bir is icin kullanmak

bomba suphesi paketleri funye vs.. ile patlatmaktansa kancali bir drone ile tutup 500 metre havada imha etmek nasil bir fikir?

emniyete yazicam mantikli derseniz

ya pili biterde milletin üstüne düşerse?

  • masa penisi  (10.04.16 16:23:31)
bunun robotları var ki zaten. drone ile yukarı kaldırmaya ne gerek var. üzerinde kamera olan robot gidip çantanın içine bakıyor vs.

  • mr.goodcat  (10.04.16 16:24:50)
blast radiusu 3 boyutlu hale getirirsin. normalde de bu şekilde ama radius genişler.

ek olarak illaki ufak parçalar değil, büyük parçalarda düşebilir.
asıl sorun da şarapnel parçalarının hızı artacaktır yerçekimi yüzünden.
  • kurnaz  (10.04.16 16:26:11)
Gereksiz aksiyon.

  • Ufuk  (10.04.16 16:43:20)
Yukardan parca tesirli bomba atilmis gibi olur. Kas yapayim derken goz cikarmak.

  • innerbliss  (10.04.16 16:46:03)
senin burada 2 oyuncak drone görünce aklına gelen şey
drone denen şeyin icadından beri, dünyadaki binlerce askeri experin, bu tip şeylere dünyaları harcıyan orduların ve ordu teknik birimlerinin aklına gelmedi mi sence?
mantıklı derseniz emniyete yazacağım demiş

nereye yazacaksın allah için söyle

info@iem.gov.tr
subject: Süper Fikir
Selam 15 yaşındayım, 31 çekerken aklıma fikir geldi, neden droneları bomba patlatmak için kullanmıyorsunuz
Teşekkürler
Arif Şençam
Sokullu İlköğretim Okulu 9-G
  • Corc  (10.04.16 16:47:13)
hayırlı bi iş diyince dedim oruç mu tutacaklar ne yapacaklar :D

mantıklı aslında.

edit: www.zaytung.com dkflhlfhdknhdfhdj
  • freetakilir  (10.04.16 17:03:26 ~ 17:04:01)
bence demiradami cagiralim, bombalari uzaya goturup, orada patlatsin.

ironman e yazacagim mantikli derseniz
  • scars dont fade  (10.04.16 17:25:46)
paketin içinde ne olduğum bilemezsin. şarapnel parçası doluysa 3d massacre yaparsın. ayrıca hadi diyelim çok çok ustasın drone'un kancasına taktın çantayı ki o arada patlasa bi şarapnel de drone olur, havaya yükseldin. patlattıktan sonra arada mesafe bile olsa patlamanın şiddetiyle drone savrulur gider. hadi hepsini geçtim drone'la nası fünye takıcan la :D

  • KidLazer  (10.04.16 17:56:52)
herkes tasaga baglamis; ama kimse ciddi ciddi sundan dolayi olmaz seklinde mantikli, bilimsel bir aciklama yapamamis. bu fikrin nesi kotu? 500 metre havada patlattigin ufak birseyin yere parcalar halinde dusmesi kimseyi ciddi yaralamaz.kaldi ki olay yerini, imha ekibini cagirip yolu trafige kapatmaktan cok daha ucuz ve hizli bir yontem.

  • mayeskuel  (10.04.16 18:01:16 ~ 18:02:09)
@mayeskuel kardesim, lutfen bunu emniyete yaz ve verdikleri yaniti da bizimle paylas. Boylelikle onlarin gercek yanitini bizden beklemek yerine hem sen hem de biz ogrenmis oluruz. yani seni tutan nedir, kaybedecek bir seyin yok nasil olsa, denemekten zarar gelmez, ama ya bu ise yararsa, binlerce kisinin hayatini kurtarabilirsin?

  • scars dont fade  (10.04.16 18:44:13)
siz drone'u ne zannediyonuz aga bomba bıraksa ağırlığı yarım kilo kıymaya eşit mi sanıyonuz. hafif bi paketi kaldırman için en az dji phantom 2 veya üstünü kullanman gerekir. girip bi bakın hele fiyatı neymiş. leblebi mi la bu ciddiye alak

  • KidLazer  (10.04.16 18:57:14)
@mayes,

olm senin okuman yazman yok mu? adamlar 50 tane bilimsek açıklama yapmış. radius demiş, parça tesiri demiş, ot demiş bok demiş daha ne cevap bekliyorsun?
  • tchuck  (10.04.16 19:12:33)
diyorsun ki kafama 500 metreden şarapnel düşsün. mantıklı.

  • babilbaligi  (11.04.16 09:48:55)
herkes robotik muhendis, kutle uzmani edasiyla boyunu asan iddialarla geldigi icin hicbirini sallamiyorum.

kafana sarapnel dusecek, drone onu kaldiramaz gibi at gozluklu argumanlara deginmiyorum bile.
  • mayeskuel  (12.04.16 23:07:03)
Daha açık konuşiym bak.
Drone falan zaten 10-15 yıl önce belki daha da önceki senelerde zaten askeri amaçlar için tasarlandı ve yapıldı zaten.

Bunu sen 2 tane oyuncak drone görene kadar binlerce arge mühendisi, silah uzmanı, askeri uzman inceledi, gördü ve denedi.

Yapılacak olsa yapılırdı zaten, silah sanayi dünyada EN ÇOK PARA HARCANAN sanayi ve ar-ge.

Senin aklına gelene kadar gelirdi yani başkasının da.
  • Corc  (13.04.16 12:47:43)