Barınak mı, sokak mı?

Selamlar olsun,

Geçen günlerde bir kedim için duyuru açtım. Kediye yuva bulamadım (izmir).

Şimdi size sorum olacak, kedicik 6 aylık, sokağa mı bıraksam yoksa barınağa mı? Sokakta fare zehiri vs yer mi? Oturduğum mahallede sokak kedilerine çok iyi bakıyorlar. Ama kedicik eve alıştı, kum vs hep yeri belliydi. Zorluk çeker mi?

Barınakta ise, hasta hayvanlar varmış, hastalık bulaşabilir diyorlar.

Sizin fikriniz nedir?

Kediyi sokağa atmak, beslemek değil diye kızmayın, mecbur kalmasam asla yapmam...

Kısırlaştırıp sokağa salın

  • teknikekip  (09.04.16 14:38:21)
tabi ki sokak ya.

insanı sokağa mı atmak yoksa f tipi hücreye mi kapatmak diye soru sorar mıydın?
  • tchuck  (09.04.16 14:39:55)
bu arada mahallede göz kulak olun hep kediye. kedi yuvası falan yapın mamasını vs. verin. sonra isteseniz de eve girmez zaten

  • tchuck  (09.04.16 14:40:43)
Tchuck askerde olacağım için ulaşma imkanım olmayacak :(

  • şapşiko  (09.04.16 14:42:10)
ne zaman gidiosun askere, askere gidene kadar sokaktaki şartlarını iyileştir. sonra sokağa alışır zaten

  • tchuck  (09.04.16 14:47:05)
Yarın sabah 6da yola çıkıyorum

  • şapşiko  (09.04.16 14:48:58)
o zaman bırak gitsin yapacak bişi yok :)

barınak ollmaz ama kesinlikle
  • tchuck  (09.04.16 14:49:59)
Ya eve alisan kedi sokakta da zorlanır ki. Başka kedilerden dayak yer, yemek bulamaz vs vs. Hiç yakininiz yok muydu en azından siz dönene kadar bakacak? Aileniz de mi bakmaz? Yazık hayvana, üzüldüm şimdi.

  • fraise  (09.04.16 14:54:46)
yok yok düşünüdğünüz kadar zorlanmaz. mahalleli mama bırakıyorsa sağa sola, 3-5 gün dayak yer sonra akıllanır.
içgüdüleriyle yaşayan hayvanlar bunlar, ne yaparsan yap içindeki yaşama refleksini durduramıyorsun.

bir süre zorlanır sonra canavara dönüşür. ben onlarca kedi baktım, çoğuna da bahçede baktım.
mahalleli kedilere yardımcı oluyorsa hiiç sıkıntı olmaz. 6 ay sonra askerden döndüğünüzde de siz bakmaya devam edersiniz. hem daha havalar soğumamış olur.
  • tchuck  (09.04.16 14:58:53)
:(((((

  • Cursed Chico  (09.04.16 15:00:15)
Dusundugunuz gibi değil gerçekten tüm şartlari zorladik ama olmadi en son 2 seçenek kaldı sokak veya barinak. Herkese çok teşekkürler bu arada.

  • şapşiko  (09.04.16 15:11:07)
bahçede kedi bakan insanlar var. sokak kedilerinin bahçesine gelmesine izin veren, her daim o bahçede temiz su ve mama bulunduran. öyle bir bahçeye bırakın en azından. yine sokakta gezip kalacak yer bulamadığında o bahçeye sığınır.

  • madarch  (09.04.16 15:28:41)
Ben de dağlık yerde köpeklerin çeteleştiği yerde oturuyorum kedilerin yaşama şansı az. Yavru bulunca iyileştirip, kısırlaştırıp kozyatağına ya da kadıköye bi parka götürüp salıyorum. Arada ziyaret ediyorum gayet mutlular bir şey olmaz.

  • jazzabel  (09.04.16 15:30:39)
İzmir Buca bu konuda bildiğin hayvan bahçesi. Hasan aga parkı, Deu ikt. fak. civarına bir bakın her taraf kedi, her taraf köpek. kötü görüntü. Belediye sokağa salıyor toplanan köpekleri, yerleri yokmuş. barınağa verseniz bile sonu yıne sokak.

  • dokuzeylul  (09.04.16 16:00:32)
bence birden saliverirseniz sokakta yapamaz. ben sokakta alip tedavi ettirip bir ay kadar evde baktigim kediyi sirketin bahcesine biraktim. catiya cikmis. uc gun aradim zar zor buldum. burdan birileri umarim sahiplenip sokaga alistirabilir.

  • bir varmis bir yokmus  (09.04.16 16:00:48)
@bir varmis bir yokmus burada da ilan verdim ama sonuç olumsuz. Sanırım ya cins değil diye, ya da şekilsiz maymun diye kimse beğenmedi.

Tek tesellim 6 aylık olması, belki böylece çabuk adapte olur
  • şapşiko  (09.04.16 20:44:51)
@fraise maalesef bakacak kimsem yok. Eş dost adı verilen kişiler hayvanları uzaktan seven kişilermiş. O sebeple tek çare bu kaldı.

Mobildeyim edit yapamıyorum
  • şapşiko  (09.04.16 20:47:33)
Son durumda ne yaptınız? Merak ettim kedicigi.

  • fraise  (12.04.16 20:05:16)
herkese tesekkürler.bahsi geçen güzelliğe, güzel bir yuva bulundu.
not: duyuru sahibi şu an askerde olduğu için hesap kız arkadasına emanettir :)

  • şapşiko  (12.04.16 23:32:14)