yaş 27. evde mi kaldık lan?

bir söyleyin. iyi, güzel kızlar hep kapılmış. bu mantıkla iyi, yakışıklı erkekler de kapılmıştır. demek ki kümeye giremedik. n'apsak ya?

teoride zehir gibiyim, pratik sallanmakta.

evde mi kaldım? herkes birini bulmuş ya. siz kaç yaşında evlendiniz? ya da kaç yaşındasınız, kaç yıldır ilişkidesiniz?

kimi sevsem sensin. aman pardon, kimi sevsem ilişkide. bir de bilmem kaç yıllık, öyle kısa süre de değil.

danke!

Cinsiyetini anlamadim ama oyle bir sey yok. Egitimli kesim (gercek egitim, her diplomali degil) zaten bilincli oldugu icin ilk uzun iliskisinde evlilige dalmiyor. Sen de onlardansan hoc de gec degil. Ama cahil biriysen ve kendin gibi biriyle evleneceksen gec kalmis olabilirsin. Cahiller kendilerini tanimadan aski bilmeden ergenlik duygularini mantikli saniyor. Ortaya carpik aileler, tuhaf cocuklar cikiyor.

  • Traveller  (08.04.16 19:55:35)
@Traveller hocam o konuda haklısın da gençlik de yok olup gidiyor, eski heyecan kalmıyor. 30 yaşından sonra herhalde bir ilişki için çok da istekli hissetmem gibime geliyor. :D

edit: hocam dedim cinsiyet belli oldu herhalde :D
  • passion rules the game  (08.04.16 20:00:33 ~ 20:00:56)
Ben de kimi sevsem ya parmaginds yuzuk ya da bilmediğim sevgilisi çıkıyor,:(

K,24 .
  • cabiday  (08.04.16 20:08:33)
kadınsan kalmış olabiliten fazla.

  • Alt4y  (08.04.16 20:09:42)
@Alt4y yok değilim. hocam diyen kadın mı olur ya? :D

  • passion rules the game  (08.04.16 20:14:34 ~ 20:15:27)
29 k, 2 ay sonra 30 yasinda olacagim. 1 yillik iliski. Erkek arkadasim da ayni yasta, hatta aramizda 1 gun var.

  • medusa  (08.04.16 20:35:38)
aynı dertten müzdaribim ama evde kalmaktan çok hayatımı yaşıyorum diyebilirim.

sevme - sevilme duygularını tekrar hissedip ciddi bir ilişkiye başlayabileceğimi sanmıyorum.

bu yaştan sonra da aklı başında insan bulmak zorlaştığı için, bu hayatlık bana geçmiş olsun, bir daha ki sefere.
  • metket  (08.04.16 20:40:14)
Şurada benim cevabımı bul oku. Tüm dertlerin geçecek.

www.eksiduyuru.com
  • harzem  (08.04.16 20:51:10)
iliski olan insanlar yurutebiliyor mu ? bir de buna bak. herkesin yuzugu bilmem nesi var diye karalari baglama. bak millet buraya gelip neler anlatiyor. bilmiyorum okudun mu?

yok iste kocasi mac izledikten sonra ortaligi kirip dokmus, falan sonra milletten akil istiyor. akil verilince de tersliyorlar falan. yani olay istikrar ve mantikta. bir kez daha soyluyorum, iliski yasamayi bilmiyor insanimiz.
  • evimin paspasi  (08.04.16 20:56:40)
28 E
Bekarim, mutluyum:)

  • stavro  (08.04.16 21:03:39)
Erkek evde kalmaz, yaşı da geçmez. Ben hiç duymadım bi erkek hakkında "evde kalmış" dendiğini.

İyi güzel kızlardan yaşıtın olanlara bakıyorsun herhalde. Onlar kapıldı evet. Ama yaşı küçüklerden güzel olup da henüz kapılmamış olan çok. Kadın olsaydın işin çok zordu.
  • mandalina kokusu  (08.04.16 21:31:03)
29 k

Bekarim, evliliğe sıcak bakıyorum ama olmazsa da çok uzulmem herhalde. Ya da üzülürüm, bilemedim şimdi.

Bu yaştan sonra evlenmemek değil de çevredeki evlenmemiş arkadaşlarla yalnızca evlilik muhabbeti yapmak biraz can sıkıcı oluyor. "Kaç yaşına geldik, düzenli bi ilişkimiz bile yok. Bizden geçti. Zamanında aklımızı kullanacaktik. Artık aşık da olamayız. Eskisi gibi heyecalanamayiz da. Ne zaman çocuğum olacak benim? Kırk yaşında mi? Doğru söyle, ben hafif bi kadın miyim? Erkekler o yüzden mi evlenecek kadın gözüyle bakmiyor bana?" vs vs. Tam bende de karamsar bir hava oluşuyor, sonra yanımıza evli biri gelip "Bütün erkekler öküz" vs diyince amaaaan diyorum.

Fakat yalnızlık kötü. Rüyalarda yüzük, gelinlik görme klişeleri insanın asabini bozuyor. Yani evlenmek bi gelişim ödevi, olmazsa olmaz bir şey mi yoksa tercih mi bilemiyorum.
  • damdanakan  (08.04.16 21:32:40)
geç değil; 32'ye kadar yolu var. ben çocuk 20 yaşına geldiğinde elim ayağım tutar olsun diye düşündüğümden 32 diyorum ama kendini dinamik hissettigin sürece daha ileriye de gotürülebilir.

okul biter bitmez evlenip 1 sene sonra bosanan onlarca çift var. boşver geç olsun güç olmasın.
  • montauq  (08.04.16 21:33:36)
37 k

evlilik fikri ctrl+shift+del
  • kakao  (08.04.16 21:34:38)
21 yaşında evlenip elinde bebeyle gezsen daha mı iyiydi? kendimi öyle göremiyorum ya korkunç. çok klişe olacak ama yaşla alakası yok, kafa yapın oturacak evlilik için.

  • nice tnetennba  (08.04.16 21:36:13)
Evet, evde kaldın :)

  • shadowcat  (08.04.16 22:01:50 ~ 22:02:11)
türkiye'de ortalama evlilik yaşı erkekler için 27.
28 olunca evde kalmış sayılırsın belki

  • lucky strike  (08.04.16 22:15:03)
24/e.

ben 27-30 yaş aralığında insanın kariyerine odaklanması gerektiğini düşünüyorum. işe vermeli insan kendini.

bir atansam 5-10 sene evlilik falan düşünmem anasını satiyim.
  • dead and broken  (08.04.16 22:26:15)
27,e.

tam bir hafta once bu soruyu sorsaydin muhtemelen evet derdim. umut yok derdim. cevabi da bilmiyorum derdim. ama paris'e gittim ve yeni dondum. ve yalnizdim, kafa dinlemeye. az once de sozlukte paris denince akla gelenler basligini okuyup kendi kendime egleniyordum.

ozetle evde kalmak diye bir sey yok dostum. kendine bir haftalik avrupa tatili ismarla. ne demek istedigimi anlayacaksin. anladigin sehirde bana kart at hatta. ciddiyim.
  • bim tribi  (08.04.16 22:45:26)
eğer üniversiteyi hakkıyla okumuş biriysen ve hayatını hep bir şeyler yapmaya adamışsan evde kalmamışsın. kendini karıya kıza adayıp da kişisel olarak hiçbir gelişim göstermeseydin evde kalmış olabilirdin.

  • dissendium  (08.04.16 22:47:05)
35 e, ben evde kaldım, sana daha vakit var, raat ol, 33 den önce evde kalmış sayılmıyon.

  • selam  (09.04.16 16:13:36)
Kadınım, 32 yaşında evlendim. Süper oldu bence...

  • SiyamkedisiZorro  (11.04.16 12:27:42)