hiroşimadan tokyoya hızlı tren

saat kaçta var, ne kadar ücreti var sabahtan beri bakıyorum da kişi başı 500 TL civarı bir şey buldum. Doğru mu?

22 nisan 2016da binilecek.

E dogru, 18000 yen civarinda hiroshima - tokyo shinkansenler.

Illa tren diye tutturmaZsan otobusler cok uygun, ben japonya'dayken will bus ya da willy bus filan oyle bi gece otobusuyle tokyo'dan hiroshima'ya gecmistim. Tersi de vardir kesin.

illa shinkansen kullanmak isterseniz ben cok yakin mesafede kullanmistim, kyoto-osaka. Ama kullandim.

Ya da surekli trene binecekseniz japan rail pass a bakin

Ben bus pass kullanmistim, jr pass a oaram yetmemisti, bus pass ise cok cok ucuzdu. Yine ayni bahsettigim firma. Will bus mu bus willy mi ne
  • kuehles blondes  (08.04.16 11:37:16)
3 kişi gidicez. aynı yönde uçak bileti 1350 TL ye buldum zaten. o parayı vereceksek 1 saatte gitmek en mantıklısı değil mi? zaten tokyodan yonago tarafına nightbus ile gideceğiz (willer express) ama dönüşte zaten yorgun olacağız 11 saat daha çekmek istemedim.

o zaman uçak mantıklı şu durumda.
  • safepassage  (08.04.16 11:46:36)
Maddi durumunuz varsa tabi ki ama narita'ya ucacaksaniz tokyo'nun icine gelmek de en az 1-1,5 saat filan suruyordu diye hatirliyorum. Hiroshima havalimani nerede bilmiyorum :)

Heh willer express idi.
Otobusler cok rahat, tekli koltuk hep, alttan ayak uzatma seysi cikiyor, etraflar muhatap olma diye kafanin etrafi icin guneslik degil de tente gibi bir sey var filan. Ben otobusteki uykusu asiri verimsiz biri olarak cok rahat etmistim.

Dedigim gibi butce sikintisi yoksa eyv tabi :)
  • kuehles blondes  (08.04.16 11:54:35)
bütçe sıkıntısı var tabi ama otobüsle dönüşte zaman sıkıntısı olacak. Yapacağımız yorucu aktivitelerden sonra son gün zaten uçakla eve dönüş için 20 küsür saat yorgunluk çekeceğimizi de düşünerek uçak dedim. Yoksa otobüsler rahatmış gerçekten öyle duyuyorum.

bu arada narita değil hanedaya buldum direkt uçuş. hiroşima havaalanı da merkeze epey yakın.
  • safepassage  (08.04.16 11:58:00)