Yurtdışı siparişte adres sorunsalı - street number ne la?

siparişin yapılacağı teslimat adresi için mecburi doldurulması gereken iki satır var birine adress denmiş diğerine street number. sorun şu ki adresim ve sokak numaram aynı. yani sokağın bilmemne hanımabi sokağı gibi bir adı yok, biz izmirde çok marjinal olduğumuz için doğrudan numara veriyoruz sokaklara. neyse teslimatı dhl yapacak(yani öyle sanıyorum, hayvan gibi kargo parası şeyettik :P ) ve strret number kısmının doldurulması zorunlu. acep orayada sadece adresteki sokak numarasını yazsam olur mu ki? tecrübeli olanlar bir şeyedebilir mi duruma?

Kafana göre bir şey yaz. Sonra canlı yardımları vs varsa ulaş söyle şu kodlu gönderi de adres bilgisini şöyle verdim ama aslında öyle bir sayı yok. Biz kullanmıyoruz öyle şeyler de. Bu kadar. Hatta demesen bile olur çünkü paket trye geldikten sonra yine Türk bi firmaya verilecek. Türk kurye diyecek ki bu numara ne ya, neyse bildiğim yere götüreyim ben.

  • gunhanselas  (08.04.16 05:57:29)
street number evin numarasıdır. caddenin değil. iki satır varsa yüzde 90 odur.

  • prodeq  (08.04.16 08:48:56)
Atiyorum: 70.sokak
No:55

Street number in apartman numarasi oldugunu dusunuyorum ben de. yurtdisind apartman adi diye bisey yok cunku bizdeki gibi :D
  • kuehles blondes  (08.04.16 10:02:13)
biz kullanıyoruz gayet.
no:8/7, no: 8 daire:7 vs şeklinde verdiğimiz no işte street number.

  • kyha  (08.04.16 10:32:53)
tamam o zaman her ihtimale karşılık şöyle yazacağım: atıyorum adres 8888 sok no 44 d: 2 ise adrese bunu olduğu gibi yazıp street no ya da 44 şeklinde... budur yani de mi gençler?

  • dante  (08.04.16 16:16:18)
dediğiniz gibi yapıp street number a aparman no sunu yazdım. eğer bir sorun çıkarda siparişim yalan olursa hepinizin ip adresi elimde... ip adresinizden evinizi bulup sabah işe okula giderken geçtiğiniz yollara muz kabuğu atacağım haberiniz olsun :)

  • dante  (08.04.16 21:13:13)