Salak mısın?

Doğrudan soruya giriyorum. Çok yakın arkadaşınız muhabbet ederken daha önceden yaptığınız gereksiz bir davranıştan dolayı salak mısın ya öyle yapılır mı/edilir mi tarzı sorular sorsa kırılır mısınız? Siz arkadaşınıza laf arasında salak/manyak/deli misin tarzı şeyler söyler misiniz?

Teşekkürler.

bazi insanlarda agiz aliskanligi oluyor ya da cok yakin bir arkadasiyla bu tur seyleri cok soyluyorlar birbirlerine. bu nedenle baskalarina da bilmeden soyleyebiliyorlar. cok takilmamak lazim bence.

  • bohr atom modeli  (07.04.16 23:00:05)
aşağılayıcı şekilde demem ama şaşkınlık ifadesiyle diyebilirim.

  • devilred  (07.04.16 23:00:18)
ben gerizekalısın lan sen falan diyorum.
alınılmaz ki arkadaş arasında öyle şeye.

  • naberabi  (07.04.16 23:00:51)
insanlar, bazen salak olduklarının farkında olmadığı için türlü türlü dangalaklıklar yapıyorlar.

o yüzden bende salaklık yapıyorsam söylenilmesini isterim ve o düzeyde kendimi geliştirmeye ve düzeltmeye bakarım.

dolayısıyla gerçekten salaklık düzeyinde bir tavır sergilemişse, yaptığının ne kadar saçma olduğunu belirtecek bir ses tonu ve mimiklerle gayet sorarım.

bundan alınacak olan insanla zaten mizacımız uymuyordur.
  • metket  (07.04.16 23:02:47 ~ 23:03:02)
Asagilama olarak salak diye agzimdan kactiginda bazen, hemen ozur diliyorum. En yakin arkadasim da ayni sekilde bana karsi oyle.

Kimseye ciddi ciddi salak vs demem. Dedigimde zaten aninda pismanlik duyuyorum. Biri bana soylediginde de uyariyorum genelde. Ya da cok yakin olmuyoruz zaten.
  • yuzır  (07.04.16 23:04:06)
salak mısın böyle şeye kırılır mı insan?

  • noluyo yaa  (07.04.16 23:13:57)
Asla kullanmam, diyen arkadaşlarımdan da nefret ediyorum.

  • geçerkenugradım  (07.04.16 23:16:08)
O tarz konusmam ve yakin oldugum kisilere alinmam. Samimi olmadigim biri hakaret amacli soyluyorsa sen hayirdir derim.

  • turuncu sufle  (07.04.16 23:16:22)
Mevzuya gore degisir. Incir cekirdegini doldurmayacak gulunup gecilcek siradan bi olaysa takılıyorum oyle. Aa manyak kjshs seklinde. Tabi samimiyet de onemli bu noktada. Ama ciddi mevzuysa salak seklinde yaklasmam. Kirilma, alinma ihtimali daha yuksek. Karşımdakinin akli yok mu sanki.

  • rayde  (07.04.16 23:17:25)
takilmayin olum bu kadar, birisi size salak diye hakeret ederse anlarsiniz zaten o zaman sikinti var, laf arasinda salak manyak mal gibi seyler gecince anlami hissedilir duruma gore

  • jedilance  (07.04.16 23:17:55)
elestiri yikici degil yapici olmali, daha bunu idrak edememis insanin elestirisini dikkate almam. dolayisi ile bunu soyleyen insanin kendisinin beni elestirebilecek yetkinlikte olmadigini dusunurum. zaten benim arkadas cevremde kufurlu konusan, kendini asagilayici kelimeler ile ifade eden kimseler yok, ben de sevmedigim insana bile acik acik salak demem.
herhalde farkli aile yapilari ve terbiye meselesi ile arkadaslar arasinda cok farkli yaklasimlar olabiliyor, fakat benim yapmiyor olmam baskasinin boyle bir donguden rahatsiz olmayacagi anlamina gelmez. bunu da garipsemiyorum. davul dengi dengine...

  • mavicorap  (07.04.16 23:19:42)
jedilance +1
salak denilir ki ya nolcak.

  • sta  (07.04.16 23:21:19)
ek olarak mal mısın lan da diyorum, sevdiğim sevmediğim herhangi biri tarafından bana söylenince de kırılmam darılmam.

  • azizakin  (07.04.16 23:21:56)
çok içten derim salakça konuşursa. bütün arkadaşlarımın gözlerinde o 1 saniyelik alınganlığı + şaşkınlığı gördüm. sonra alıştılar:D bana da deseler kırılmam. sensin salak gerizekalı fln derim yani. böyle şeyleri de takıcaksak gömün bizi zaten. derdiniz mi kalmadı.

  • noisette  (07.04.16 23:26:08)
Salak mısın çok Kırıcı bir kelime . Alınırım keza uyardığım da oldu . Ben kimseye öyle konuşmuyorsam kimse de bana öyle konuşamaz . Bu tarz konuşan insanlar maalesef kalitesini belli ediyor .

  • cabiday  (07.04.16 23:26:58)
''cok yakın'' dedigin icin cocukluk arkadasimla az once whatsappte konustuklarimizi atam buraya;

-hayvan herif hayvan hayvan kız kandilinizi kutlamıs ayılıgı bırak da bilmukabele de yanlıs anliyo sonra
-amın oglu esteban bizde biliyoruz kayış koptu lan sabah saat 4 ten beri anamız dikildi.

erkek oldugunu dusunerek söyledim, kızlar cok alıngan olabiliyor tabi bu konuda.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (07.04.16 23:32:46)
Ben demem. Bence çok itici, samimiyetle falan alakası yok.
Bana da demezler. Ama çok yakın olduklarımla bazen geyiğin dozu kaçarsa manyak, salak diyoruz kahkahanın arasında.

  • megalomaniac  (07.04.16 23:34:35)
Üç dört farklı ortamdan yakın arkadaşlarım var. Alınabileceğini düşündüklerime laflarıma dikkat ediyorum ama bir tanesi var mesela ikimiz de alınmayız ağzımız baya bozuktur birbirimize karşı. Açıkcası bu arkadaşla kendimi daha rahat hissediyorum konuşurken düşünmüyorum çünkü

  • jazzabel  (07.04.16 23:50:59)
birebirken sıkıntı olmaz ancak kız ortamı varsa sonra ağzına sıçarım

  • defansif orta saha  (08.04.16 00:33:04)
ciddi ciddi salak mısın diyorsa kavga ediyoruzdur zaten ve karşılığını da gerektiği gibi veririm ama şakasına diyosa ben de şakasına kendine gel vs. derim gülerek ama dedirtmem. kırılmam da. ben de demem arkadaşıma. öğrencilerime bile demiyorum. herkes yerini bilsin.

  • olutaklidi  (08.04.16 00:39:35 ~ 00:43:20)
2 arkadaşım var çocukluk arkadaşım. suratıma bakıp ciddi ciddi senin ben aq dese muhtemelen bi hata yaptım diye düşünmeye başlarım. ha durduk yere de söylerler ama ciddi söylediklerinde vardır bi bildikleri. dostluk böyledir gücenecek bişe yok.

  • KidLazer  (08.04.16 01:13:20)
biri demiş ki bana salak mısın diyen arkadaslarımdan nefret ediyorum ksjdjdhdjdj. ironiye gel ya. nefret.

herkesin karakteri ve keza arkadaşlıkları farklıdır. ben sevdiğim dostlarımdan salak mısın lafına takılmayı geçtim hiç dikkat bile etmedim buna. düşündüm şimdi dediler mi diye bulamadım ama kesin demişlerdir. he ben mesela sürekli gerizekalı mısın gibi şeyler söylüyorum eğer bı dostlardan biri buna takılır ve kızarsa da üstüne bir daha küfür ederim.
  • eurhka  (08.04.16 03:24:11)
Salak mısın genel de iltifat olarak kullanılıyor bizde.

  • bapyemir  (08.04.16 03:33:47)
Salak mısın o öyle yapılır mı yerine elinin ayarını diyorum genelde. Tamamen karşı tarafla samimiyetime bağlı bir durum. Arkadaşlarımın çoğu en az 10 senelik zaten, alınmaca olmuyor. :(

  • nice tnetennba  (08.04.16 03:47:41 ~ 03:48:21)