ev sahibinin kiracı tahliyesi

1 mayıs 2016 da kontratım bitiyor, ev sahibi bana 7 nisan itibari ile çık diyebilir mi ? Kontrat bitimine ne kadar süre kalmalı yani bana çık demesi için yasal olarak ?

kanunen ev sahibi, kira sözleşmesinin bitimine dayanarak kiracıyı tahliye edemez. tahliye davası açabileceği haller sınırlıdır. mailinizi verin özelden. bir müvekkile sunduğum memorandumu size de mail atayım. içiniz rahat etsin.

  • pomolilik  (06.04.16 12:09:47)
diyemez.

  • sta  (06.04.16 14:00:25)
iş yasalar içinde kalacaksa en az bir ay önce size bildirmesi lazım, noter yoluyla.

ama yasadışı olacaksa evi basar seni atarlar dışarı ki yapılmayacak bir şey değil.
  • ada meltemi  (06.04.16 15:58:38)
1 nisandan önce sana yazılı ihbar gönderirse evi boşalt diye, sözleşme bitiminde boşaltman gerekir evi yasal olarak.(standart kira sözleşmelerinde böyle bir madde var)

yani geç kalmış gibi görünüyor.
  • victum  (06.04.16 16:09:16 ~ 16:09:44)
Sözleşme bitiminden 3 ay öncesine kadar, yazılı olarak ve "geçerli bir sebep belirterek" size çık diyebilir. Bunun dışında çıkartamaz, sözleşme otomatik olarak yasal zammıyla yenilenir.

  • Abdurrahman  (06.04.16 16:12:25 ~ 16:13:17)