Bu bir anket sorudur.

Merhaba Romalılar. Nasılsıniz? Ufak bir kamuoyu araştırmasi yapıyorum da. Ufak bir sorum olacaktı size:

Prof. Olarak uzman Ik lardan cv danışmanlığı, mülakat simülasyonu veya mülakat Mentorlugu, kariyer planlama Mentorlugu, görüşmelere hazırlık, cv değerlendirme gibi parayla danışmanlık ve Mentorluk hizmeti almayı ister miydiniz düşünür müsünüz bu hizmetlere para verir misiniz?

Beni siksin diye niye birine para vereyim ki anlamadım ben.

  • angelus  (05.04.16 19:12:52)
üniversitelerin hepsinde bunu bedavaya yapanlar var.

bunun yanında bu kişiler var ise, google, facebook, mckinsey, p&g, unilever gibi şirketlerde çalışmış olmasını beklrim. Bu işi yapanlar genelde tırı vırı holding tecrübeli insanlar.
  • kurnaz  (05.04.16 19:12:58)
hahahaha dünyanın en gereksiz insanları olarak bulduğum iklara bir de üstüne para mı verecekmişim? yok artık!

  • devilred  (05.04.16 19:14:40)
Şuanki anket sonuçlarına göre bu işin şansı akp karşısinda TKP oy oranı gibi oldu :)

  • marjinal kereste  (05.04.16 19:26:21)
Niye vereyim ya.. Ik'cı olmayı kariyer hedefi olarak belirlemiş birine selam bile vermem hehhe

  • bfm  (05.04.16 19:27:36)
mentor ne ki?

  • sutlu nescafe  (05.04.16 20:21:00)
hayır. türkiye'de tutmaz baba, boşuna uğraşma.

  • victum  (05.04.16 20:31:43)
www.assessment.com.tr

bu işi yapan ve para kazanan firmalar var, örneği yukarıda verdim. Şirketler de para veriyorlar. Ama belli bir kısımda uzmanlaşmak lazım.

Benim çalıştığım firma şirket içi terfi ve eğitim aşamalarında değerlendirme yaparken bağımsız bir göz olsun diye hizmet alıyor genellikle bu tarz firmalardan.

Firmanın çalışanları @kurnaz'ın dediğine benzer şekilde sağlam firmalarda uzun süre IK'da çalışmış kişilerdi.
  • homo sapiens gotgobekus  (05.04.16 20:45:58)