fırında cordon bleu sorusu

geçenlerde fırında sağlıklı cordon bleu yaptım. dövülmüş tavuk göğsünün içine kaşar peyniri ve hindi füme koydum, sardıktan sonra da önce yağ-yumurta karışımına, sonra da parmesan peynirine daldırıp fırına sürdüm. aslında beklediğimden lezzetli oldu ama, tavuk biraz kuru geldi. daha iyi olması için birkaç saat öncesinden marine etmek gibi bir yöntem var mı? ya da yapabileceğim başka bir şey? önceden ısıttığım fırına koydum yani et suyunu fırında salmadı. ama poşette değil öyle açık koydum çünkü parmesanın kızarması lazım. poşette koysam olur mu ki yine, parmesan kızarır mı güzel güzel?

bir diğer sorum da kaşar peyniri çok koymadım ama baya aktı pişerken. daha az akacak ama yine de eriyecek başka bir peynir var mı kullanabileceğim?

pişerken suyunu kaybetmiştir onun için kuru olmuştur.
önce una sonra tumurtaya bularsan etin suyu içeride hapsolur, kendi suyuyla pişer, kuru olmaz.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (04.04.16 16:47:19)
@hayat aklini konusacak bir filozof uret teşekkür ederim, yalnız unsuz yapma peşindeyim, un yerine rendelenmiş parmesan peyniri kullanıyorum. o zaman önce parmesana bulayıp üstüne yumurta mı yapmalıyım? olur mu ki öyle?

  • gmzo  (04.04.16 17:37:21)