7200 rpm hdd'li imac

1) apple'a gitsem ssd takarlar mı 27"'e?
2) ssd dışında nasıl hızlandırabilirim?

danke.

Parasiyla takarlar, belki artirilabiliyorsa ram'ini yukseltebilirsin

  • jihat  (04.04.16 12:41:46)
ram kolay da ssd için baya emek gerekiyor :) parayla takıyorlar mı emin değilim.

  • passion rules the game  (04.04.16 12:44:18)
1) Baya pahalıya gelebilir.
2) teknik özellikleri, üretim yılı bilgilerini alalım.

bitte.
  • quanche  (04.04.16 12:48:37)
Kendin ssd al, amazon da ucuz, git taktir sadece 80-90 lira aliyorlar servis ucreti

  • jihat  (04.04.16 12:49:35)
Apple orijinal olmayan, kendi servisince önerilmemiş ve satılmamış hiçbir ürünü değiştirmez, değiştiremez. Eğer bunu yapan yer varsa Apple'in orijinal servisi değildir. Eğer öyleyse ve yapıyorlarsa ve Apple bunu öğrenirse orayı kapatır ^^

  • quanche  (04.04.16 12:54:37)
ben 2012'de kendim takmayı denedim. sonuç: ekran kabloları yandı.

şimdiki de mid 2015 i5 3.3 ghz'li model, baya geleceğimi ipotekledim :D ama sanırım taktırma işi yalan olacak. ben de o riski hayatta almam bir daha. 7200 rpm ile devam :(
  • passion rules the game  (04.04.16 12:56:51)
Eli becerikli ve Apple'ın bilgisayarıyla haşır neşir olmuş birileri rahatça yapar ama en nihayetinde güven işi. Mesela benim pro'da 16GB ram var ama Apple 8'den fazla takmıyor. Forumlarda kullanmış, değiştirmiş, denetim etmiş insanlardan yola çıkarak yaptım ve kafam rahat. At gibi ^^

Eğer bu şekilde kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarsanız güzel sonuçlar elde edersiniz. Zaten alet de yeniymiş.
  • quanche  (04.04.16 13:01:07)
hocam ekranı sökmek gerekmese sıkıntı değil de :) neyse e-mail attım bir iki yere, değiştiriyorlar mı öğrenirim cevap yazarlarsa. :)

  • passion rules the game  (04.04.16 13:02:28)
biz ssd yi kendimiz amerikadaki appledan aldik buraya bavulda geirdik, degistirmesini de buradaki apple servisi demin bahsedildigi gibi bir ucrete yapti, 75ti galiba ama emin degilim. fakat en guvenli ve ucuz yollu yenileme bence boyle.

  • mavicorap  (04.04.16 13:12:57)
iMac için ABD'de yapmıyorlarmış, burada da yapacaklarını hiç sanmıyorum. tüh ya.

  • passion rules the game  (04.04.16 13:23:03)