sicilya'da restorasyon için satılan köy evleri

t24.com.tr

haber bu. satın almak için nereye başvuruyoruz? bilen bulan yeşillendirsin abiler...

hocam sicak, mafya ve az nufusa varim diyorsan dusun derim. yoksa boyle garip sessiz bir yer sicilya. tabi kisiye gore.

  • evimin paspasi  (04.04.16 10:38:13)
italyan mafyası kapatmıştır çoktan

  • probiyotik  (04.04.16 12:13:47)
ya yok be hocam o işler o kadar basit değil. aynısını bosna falan da yapıyor. sorun şu ki o evi orjinal halinde restorasyon etmen gerekiyor. bunun içinde gidip arşivden evin yapım planını falan bulman gerekiyor ki o da varsa. yoksa zaten kalıyorsun.

hadi buldun diyelim. türkiyedeki gibi ahmet ustayı çağırayım yok. mimarlar mühendisler geliyor. çizimler hesaplamalar oluyor bir ton. mesela o ev taş. bilmem nereden çıkma şu tonda krem renk taş kullanılmış. hala çalışan bir yerse aynı taşı alıyorsun. değilse örnek alıp uygunluğunu onaylatıyorsun falan filan.

yani aslında sen tarihi eser satın alıyorsun ve o evleri restore etmek o kadar zor ki kolay olsa devlet yapar satar yada italyan halkı yapar.
  • ayiadam  (04.04.16 13:07:47)
Tamam da nası bulurum bilgilerini? Bi fizibilite yapaydık iyiydi...

  • babilbaligi  (04.04.16 14:52:50)
Haberlerin zaten turkce kaynagina ulasamazsiniz cunku yok. Ingilizce aratmaliydiniz.Burada biraz detay verilmis,

www.telegraph.co.uk

burasi da ilgili kurum gibi sanirim,

www.thesicilianvillacompany.com
  • evimin paspasi  (04.04.16 20:33:23 ~ 20:34:03)