4G ile Kotalar Arttı Mı?

Artmadıysa geçmeyeceğim.

bende geçmeyi düşünmedim ayda 15 16 gb yetmiyor telefondan, bide 4.5 a geçersek 2 günde biter, birde operatörlerin bizi öpmesi çok çok olası. interneti açık unuttun falan yandın abi

  • killerbee  (01.04.16 10:55:05)
5+5 kullanıyorum bende. Zaten videolar için yeterli bir hızdı. Kota artmadıysa ne gerek var? Çok saçma ya

  • Frederick Co  (01.04.16 10:58:11 ~ 10:58:22)
operatorunuze otomatik kota asimi bildirgesini sorun. 3g'de bu vardi. 4g'de de olmasi lazim.

  • evimin paspasi  (01.04.16 11:02:08)
Kısmen saçma düşünüyorsunuz, yani 3g geldiğinde de kotalarda ciddi bir artış olmamıştı ama zamanla yüksek paketler daha uygun fiyatlara sunulmaya başladı tabi ihtiyaç da ona göre arttı, şu anda bu tür şeyler bir günde olacak bir şey değil, tabi 3g'deki gibi bir sıçrama olmayacaktır.
Hani bir de hız artınca nasıl daha çok kullanıyorsunuz anlayamıyorum, günde bir film izliyorsam gene bir film izleyeceğimdir ve yine aynı kota tüketilecektir.

Kota bildirimi işlemini sadece operatörünüze bağlamayın Androidde senelerdir bulunan veri kullanımı özelliğini de kullanın.
  • atom karincanin torunu  (01.04.16 11:09:33)
haha eziqler siz daha yeni mi geçtiniz :P avrupa'da uzun zamandır var, öyle 15-20 gb'lık kotalarda yok, 1-3-5 alıyor millet. ben de1 gb alıyorum genelde, zaten her yerde free wifi var :)

  • VickVickyVale  (01.04.16 11:12:52 ~ 11:13:26)
Arabistan'da bile kota yok aq 3 aylık ödüyorsun mis gibi sınırsız kullanıyorsun.

  • jamalbsf  (01.04.16 11:43:47)
@atom karınca
mobil kullanım için bence 3g yeterli bir seviye.
teknoloji yeterince gelişti, son raddesine geldik gibi bir şey oldu bu söylediğim ama :)
  • Frederick Co  (01.04.16 12:12:42)
kota problemi yüzünden 3g'ye geçmeyeceğim, zaten 3g hızı yeterli.

@atom karincanin torunu videolar daha hızlı doluyor youtube da bir video açtın, sıkıcı bu dedin kapattın 3g'de tamamı inmiyordu kotadan az gidiyordu, şimdi video saniyesinde dolduğu için videonun tamamını izlemesende kotandan tam videoluk megabite düşecek. sadece bir video deme günde 2-3 kez başına gelse zaten kotanın tamamını yer bu olay.
  • kuzey li  (01.04.16 12:29:46)
Çok artmamış, yani eskiden hiç olmayan 10-20-50gb paketleri olacakmış galiba turkcellde öyle yazıyor. Şimdi de aldığın kadarını hediye ediyor.

Evet bence de iyi bir 3g bağlantısı "download için" yeterliydi fakat 4g'de esas upload muhteşem. Dün 43mbps download, 45mbps upload hızı aldım. Bir iş olduğunda çok hızlı bilmemkaç mb-gb dosya göndermek gerektiğinde alıp kullanılabilir bence. Hani anlık elinin altında böyle bir hızın olması güzel.
  • rodriguez2  (01.04.16 12:33:33)
@kuzey li

Bu dediğinizin debede açıklaması vardı youtube senelerdir tüm videoyu ihtiyaç oldukça indiriyor hem kendi sunucularına yararı oluyor hem kullanıcının bunun değişeceğini zannetmiyorum, dizi sitelerinde bile aynı teknoloji kullanılıyor. Yani evet belki bazı sitelerde dediğiniz olacaksa kullanıcıların çoğunluğu için normalde fazla etkisi olmamalı.

Hız yönünden tabi 2G'den 3g'ye olan sıçrama yok bu sebeple bence herkes işin 3g yeterli ama yeni teknolojiyi bu şekilde reddetmek kısmen saçma, mesela batarya tüketimi sebebiyle 3g kullanıyorum derseniz haklısınız derim.
  • atom karincanin torunu  (01.04.16 12:41:22)
3g yeterli muhabbeti çok saçma. uzun süre şartlanmış olduğunuz için yeterli görüyorsunuz. aynı söylemden yola çıkarsak kartal, şahin model araçlar da yeterliydi. yaktığın aynı benzin sonuçta.
4g'nin asıl olayı depolama kapasitesi üzerinden telefon üreticilerinin insanları düdüklemesinin son bulması. bulut hizmetleri daha değerlendi şimdi. upload hızları sayesinde mobil hdd'ye ihtiyaç bitecek duruma gelecek. uygulamaları dahi ebesinin nikahındaki serverler üzerinden kullanabileceksiniz vs.vs. yan etkileri daha önemli bu gelişmenin.

  • yons  (01.04.16 13:00:31)
ben hala edge (2g) kullanıyorum. millet amma meraklıymış 4g'ye falan :D ondan sonra ellerinde şarj aletleri power banklerle dolaşıyorlar yazık:(

  • yazar yazmaz yazan yazar  (01.04.16 13:06:39)
3g de kalmanın nesi saçma?
4g ile aldığınız 4gb paket hepi topu 400 SN de bitebilir. Bu saçma değil ama 4g ye geçmemek saçma. gülerler buna :)

  • Frederick Co  (01.04.16 13:31:51)
kotaları kafanıza takmayın. operatörler ... ... arttıracaklar onları. kota olmasının mantığı herkese aynı bağlantı hızı hizmeti sunabilmekti zaten. 8 mbit ile 500 gb veri çekenle 1 gb veri çekeni dengelemek için (bu argümana sığınarak tarife fiyatlarında geçiriyorlar tabi o ayrı).
şimdi 4g ile aynı dengelemeyi yapmak isterlerse sallıyorum 200gb kota olması gerek.
galiba operatörler şu anda nasıl bir kota sınırlaması getirsek de hem milleti söğüşleyelim hem de tepki çekmeyelimin hesabını yapıyorlar.
  • yons  (01.04.16 16:49:42 ~ 16:50:16)
turkcell bana 4 gb hediye etmiş sağolsun.

  • vodafona kayıtlı böyle bir kullanıcı yoktur  (01.04.16 16:56:43)