Kurabiye yapımı hk (vol.3)

Merhaba
Mükemmel kurabiyeyi yakalama yolunda devam ediyoruz (peh peh peh)

Dün akşam Atom Kurabiye (www.nefisyemektarifleri.com) yaparken hamuru önceden ısıtılmış fırında 175 derecede 17 dk pişirdim. Üzeri ve özellikle altı hafif renk aldı ve kıtır oldu, ama içi yeterince pişmemiş gibi hamurumsu oldu. Bir dahakine her tarafının eşit ve gerektiği kadar pişmesi için ne yapabilirim?

Yoksa sorun tarifteki oranlarda mıdır:

150 gr tereyağı veya margarin
1 adet yumurta
1 su bardağı pudra şekeri
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (3 - 3,5 su bardağı)

fırın içi sıcakları değerleri çoğu fırında değişiklik gösteriyor.

tarife göre ilk seferde doğru sıcaklığı bulamamış olmanız normal.

siz aynı ölçülerde 150 derecede 20-25 dk pişirdiğinizde sorun çözülecektir.

genel kural olarak içi pişmemiş dışı kızarmış durumdaki fırınladığınız tüm yiyeceklerde sıcaklık fazla gelmiştir. bu durumlar düşük sıcaklıkta uzun vadede pişirmelisiniz.
  • islergucler2  (01.04.16 08:04:31)